banner200
banner235
banner225
11 Mart 2016 Cuma 11:02
Sisi'yi eleştiren sunucuya soruşturma
banner188
banner213
banner230

Mısır'da askeri darbeyle yönetime gelen Devlet Başkanı Abdülfettah el-Sisi için "Sadece konuşuyor ama icraat yok" diyen televizyon sunucusu hakkında "hakaret" gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Daily News Egypt'e göre, El-Kahire Televizyonu'nda sunuculuk yapan Azza el-Henavi, geçen pazar günü program sırasında Devlet Başkanı Sisi için şunları söyledi: "İktidara geldiğinden beri hiçbir şeyi çözmedin. İki yıl içinde yeni bir Mısır göreceğimizi söyledin, aradan bir sene sekiz ay geçti, hiçbir ilerleme yok. Geriye sadece birkaç ay kaldı, biz de bekliyoruz. Sadece konuşuyor ama icraat."

Bu sözler üzerine Sisi'nin avukatlarından Samir Sabry, sunucu hakkında suç duyurusunda bulundu. Mısır Başsavcısı Nebil Sadık, Sisi'den gelen suç duyurusu üzerine "Sisi'ye hakaret ettiği" ve "hükümeti devirmeye çalıştığı" gerekçesiyle sunucu hakkında soruşturma başlattı.

Sunucu Azza el-Henavi'nin, eski devlet başkanı Muhammed Mursi döneminde de, hükümete yönelik eleştirileri nedeniyle işinden atıldığı bildirildi.


Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 11.03.2016 11:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol