banner200
banner222
28 Eylül 2016 Çarşamba 13:43
Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi de 'Öğretmenime dokunma' dedi
banner188
banner213
banner230

Balıkesir'de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 'proje okul' ilan edilen Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi'nde görevli 65 öğretmenden 55'inin kurumda uzun süredir görev yaptıkları için bir başka okula tayin edileceklerinin açıklanması, öğretmenlerle birlikte öğrencilerin tepkisini çekti. Dün okul girişine oturan öğrenciler 'Öğretmenime dokunma' yazılı pankart açıp kararı protesto etti.

Balıkesir'deki Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi'nin proje okul ilan edilmesi ile birlikte okulda 8 yıldan uzun süredir görev yapan öğretmenlerin bir başka okula tayin edilmesine karar verildi. Milli Eğitim Müdürlüğü'nün bu durumdaki öğretmenlere tayin istemeleri için yazı yazmasının ardından öğretmenlerin kendi belirledikleri ve istedikleri okullara tayin istememesi halinde resen atamalarının yapılacağı açıklandı. Büyük çoğunluğu tayin istemeyen 65 öğretmenden 55'inin tayin edileceği, kalan 10 öğretmenden 5'inin ise zaten görevlendirme ile okulda görev yaptığı bildirildi.

ÖĞRENCİLER EYLEMDE
Öğretmenlerinin büyük bölümünü kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kalan öğrenciler de projeye tepki gösterdi. Bir süredir bu durumdan duydukları huzursuzlukları sosyal medya aracılığıyla duyurmaya çalışan Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi öğrencileri dü düzenledikleri eylemle öğretmenlerine sahip çıktı. Okul girişine oturan öğrenciler 'Öğretmenime dokunma' yazılı pankart açıp, "SYAL uyuma, okuluna sahip çık", "SYAL bizimdir, bizim kalacak", "Yırcalı uyuma öğretmenine sahip çık" diye slogan attı. Bazı öğretmenlerde bu eylemi izleyip, alkışladı. Öğrenciler 30 dakika boyunca gerçekleştirdikleri eylemin ardından derse girdi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 28.09.2016 13:43
Anahtar Kelimeler:
EğitimBalıkesir
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol