banner200
banner235
banner225
02 Şubat 2016 Salı 17:42
Şırnak Valisi'ne 5. makam aracı: Ambulans yok makam aracı çok
banner188
banner213
banner230

ERK ACARER erkacarer@birgun.net

Bölgede çatışmalara sürüyor. Bugün Cizre’de sokağa çıkma yasağının 51. Günü. Üç gündür; Cudi Mahallesi’ndeki bulunan binanın ‘bodrum katındaki’ yaralılara ulaşılamıyor. Ambulansla ilgili problem çözülemiyor. Yaralılara yardım götürme çabaları da reddediliyor.

Cizre’de bunlar yaşanırken başka bir gelişme dikkat çekti. Şırnak Valiliğine 5. makam aracı alındığı belirtildi. ‘1 milyonun’ üzerinde olduğu öne sürülen aracın, güvenlik bakımından üst düzeyde olduğu iddia edildi.
Bölgede operasyonların devletin ‘istediği gibi gitmediği’ belirtilirken, Valilere ‘para harcamaktan kaçınmayın’ denildiği ifade ediliyor. Valilikler; kendilerine bağlı kalkınma ajanslarının paralarını harcıyor.


HDP Şırnak Milletvekili Ferhat Encü de bölgede, zırhlı araçlara büyük bir yatırım ve masraf yapıldığını belirterek konuyla ilgili olarak şunları aktardı: “Şırnak Valisi Ali İhsan Su, bugün yeni aracıyla önümüzden geçti. Bölgede maalesef bunlara yatırım yapılıyor. Öte yandan bölge halkına gelen yardımlar da engelleniyor. Sadece İHH’nin yardımlarının Cizre’ye ulaştırılmasına izin var.”

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 02.02.2016 17:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol