banner200
banner222
10 Mart 2016 Perşembe 10:03
Şifa Üniversitesi rektörü gözaltına alındı
banner188
banner213
banner230

"Paralel yapı" operasyonu kapsamında eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı müsteşarı Fatih Acar ile Şifa Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Mehmet Ateş gözaltına alındı.

Sol'da yer alan habere göre; İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato tarafından "bazı kamu arazilerinin örgüte değerinin altında satılarak haksız kazanç elde etmesinin sağlandığı" suçlaması yapıldı. Operasyon kapsamında eski Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan ile bir kişinin daha arandığı belirtildi.

İzmir'de 8 Mart'ta SGK'nın eski ve yeni İzmir İl Müdürlerinin de aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına alınmıştı. "Bilerek ve isteyerek FETÖ/PDY'ye yardım etmek, örgüte yardım ve yataklık, evrakta sahtecilik, görevi kötüye kullanma, SGK'ya ait binaları değerinin altında göstererek satmak" ile suçlanan zanlılara yöneltilen diğer suçlamalar arasında, "Buca ilçesindeki SGK'ya ait yaklaşık 40 dönüm arazinin, taliplileri olmasına rağmen örgütle bağlantılı olduğu öne sürülen Şifa Üniversitesine düşük rayiç bedelle satışını ve bundan önemli miktarda haksız kazanç elde etmesini sağladıkları" iddiası da yer alıyor.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 10.03.2016 10:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol