banner200
banner222
22 Nisan 2016 Cuma 12:23
Sevgilisine şiddet uygulayan adam: Cumhurbaşkanına hakaret etti
banner188
banner213
banner230

Sevgilisine şiddet uygulayan Kadir E., kendini “Cumhurbaşkanı’na hakaret etti, ittim” diye savununca, mağdur kadın ifade verdi. Kadir E. ise şiddetten tutuksuz yargılanıyor.

Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre; Belçika'da büyüyen 30 yaşındaki Hülya B., altı ay önce Kadir E. ile tanışıp sevgili oldu. Nişanlanan çift, 4 ay önce birlikte eve çıktı. Hülya B.’nin iddiasına göre 23 Mart’ta sevgilisiyle tartışmaya başladı. Tartışma üzerine Kadir E., genç kadına fiziksel şiddet uyguladı. Karakola giden kadın, “Kadir daha önce de beni kör etmekle, camdan atmakla, öldürmekle tehdit etmiş ve dövmüştü” diyerek şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Kadir E. dayak ve tehdit iddiasını reddetti. Belçika’da IŞİD’in gerçekleştirdiği bombalı saldırılar hakkındaki haberleri izledikleri sırada sevgilisinin Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a küfrettiğini iddia eden Kadir E., şöyle devam etti:

“O esnada ‘Benim ülkemde patlamalar oluyor, kimse üzülmüyor’ dedim. Hülya ise küfrederek ‘Tayyip yüzünden oluyor bu patlamalar. Benim vatanım, Belçika’ dedi. Tartıştık, kendisini bir kere itekledim."

'CUMHURBAŞKANINA HAKARETTEN' İFADE VERDİ

Bunun üzerine Hülya B., ‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçundan ifadeye çağrıldı. 3 ay süreyle çağrılı koruma verilen Hülya B. serbest bırakılırken; Kadir E. hakkında, Küçükçekmece 3. Asliye Ceza Mahkemesi’nde ‘kasten yaralama’ suçundan dava açıldı.

Cumhurbaşkanına hakaret suçundan ifade vermek zorunda kalan Hülya B., kolundaki Atatürk dövmesini göstererek şöyle dedi: “4 aylıkken Belçika’ya gittim. Oranın kültürüyle büyüdüm ama hiçbir zaman vatanımdan vazgeçmedim. Atatürkümüzün resmini bile koluma dövme yaptırdım. Erkek arkadaşımla aramızdaki bir mevzudan ötürü neden devlet büyüklerime hakaret edeyim? Türklüğümden de devlet büyüklerimden de gurur duyuyorum. Bu suçlamalar Kadir’in kendisini kurtarmak için yaptığı iddialardır.”

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 22.04.2016 12:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol