banner200
banner235
banner225
14 Şubat 2016 Pazar 16:42
Sevgililer Günü'nü klasik otomobillerle kutladılar
banner188
banner213
banner230

14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla renkli bir etkinliğe imza atıltı. Kadıköy Belediye binası bahçesinde 20 yaşlı çift, emektar klasik otomobilleri ile etkinliğe katıldı. Çok sayıda klasik otomobili bir arada gören vatandaşlar ise etkinliğe yoğun ilgi göstererek bol bol görüntü çekti.

'Yarım Asırlık Aşklar' temalı programda, 50 yıllık aşıklar Yeşilçam’ın aşk filmleri afişleriyle süslenmiş klasik otomobillerle Kadıköy sokaklarında 'Sevgi Konvoyu' ile tur attı.

Etkinliğe eşi Emin Azatlı ile gelen Şükran Azatlı, “Çok güzel çok sevindim. Ağlamak geldi içimden. Çünkü şu arabayı 57 sene önce nişanlıyken binmiştim. Gelin arabası olmuştu. Çamlıca’yı gezmiştik. 11 kişi sığmıştık bu arabaya. Şimdikiler sebatsız. Acısıyla tatlısıyla 55 seneyi geçirdik.” şeklinde konuştu.

Etkinliğe eşi 84 yaşındaki Safiye Kural’la katılan 93 yaşındaki Yaşar Kural, etkinliğin 14 Şubat Sevgililer Günü adına kendileri için anlamlı olduğu ve organizasyondan memnun olduklarını dile getirdi.

Danslarıyla etkinliğe renk katan bir çift ise “Çok güzel bir mutluluk bizim için 53 yılımızı doldurduk. Çok güzel bir yuvada yaşadık. Çocuklarımız mutlu torunlarımız mutlu. Hepsi çok güzel.“ diyen çift, evlenecek veya evli genç çiftlere ise sabır ve saygı tavsiye etti.

Etkinliğe katılan 50 yaş üstü çiftler adına konuşan emekli öğretmen Aysel Erdinç, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti. Yaklaşık 60 yıldır evli olduklarını söyleyen Erdinç, “Daha bir gün bile birbirimize yüksek sesle konuşmadık. Biz aşkı çabuk yakalayamadık. Kademe kademe aşama aşama yakaladık. Bunu bir piramide benzetirsek tabanda evvela güven vardı. Sevgi aldık sevgi verdik. Severseniz seviliyorsunuz. Her şeye pozitif bakmak lazım.” dedi.

Konuşmalardan sonra yaşlı çiftler, birbirinden renkli klasik otomobilleriyle vatandaşların hayretli bakışları altında Kadıköy caddelerini gezdi. (Cihan)

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 14.02.2016 16:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol