banner200
banner222
08 Haziran 2016 Çarşamba 11:23
Sarraf’ın WhatsApp konuşmaları da dosyaya girdi: “Sadece Acun
banner188
banner213
banner230

ÖMÜR ŞAHİN KEYİF - WASHINGTON

New York Güney Bölge Başsavcısı Preet Bharara’nin Mahkeme’ye Rıza Sarraf’la ilgili sunduğu ek dosyalarda, Sarraf’ın WhatsApp konuşmaları da yer alıyor.

Toplam 146 sayfalık konuşmalar, belgede adı “Adem Turkey” olarak belirtilen bir telefon kullanıcısı ile Rıza Sarraf arasında geçiyor. Dosyada konuşmalar Sarraf’ın İngilizce konuşabildiğinin ve mal varlığının kanıtı olarak ele alınmış. Konuşmalarda Sarraf’ın ilk ifadesinde beyan etmediği yatından, özel jetinden ve denizaltısına şirket logosu koyulup koyulmaması gibi konulardan bahsediliyor.

Konuşmalarda “Adem Turkey” isimli kullanıcının Sarraf’a yakın çalışan bir kişi olduğu ve sadece şirketle ilgili değil özel işleriyle de ilgilendiği görülüyor. Adem Turkey bir mesajında Sarraf’a, “alt katta, ofiste çalışıyorum, geldiğinde ve uygun olduğunda mesaj at” diyor.

2015 yılının Kasım ayında Sarraf ve Adem Turkey arasında geçen mesajlaşmada, Sarraf’ın teknesini sokacağı bakımdan ve gideceği lüks tatilden bahsediliyor.

Adem Turkey’in araba kiralamak için, kaç kişinin orada bulunacağına dair sorusunu ise Sarraf, “Sadece Acun ve ben varız” şeklinde yanıtlıyor. Daha sonraki yazışmalarda da Sarraf’ın lüks tatiline Acun’un da eşlik edeceği anlaşılıyor.

Adem Turkey ve Sarraf’ın konuşmalarından ayrıca Sarraf’ın 750 bin euroluk bir tekne aldığı da anlaşılıyor.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 08.06.2016 11:23
Anahtar Kelimeler:
Riza Sarraf
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol