banner200
banner222
01 Ağustos 2016 Pazartesi 17:03
Sağlık Bakanı Akdağ'dan 'GATA' açıklaması
banner188
banner213
banner230

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, "GATA doktorları öncelikle kendi hastanelerinde kalacak" dedi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ NTV canlı yayında yaptığı açıklamada askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığı çatısı altında toplanması konusuna değinerek, "Askeri sağlık kuruluşlarının Sağlık Bakanlığı çatısında toplanması yarım bıraktığımız bir işti şimdi bu yarım kalmış işi sivilleşme çerçevesinde tamamlamış oluyoruz" ifadelerini kullandı.

SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ

Akdağ, "GATA bir eğitim tesisi aynı zamanda. O eğitim tarafının yürümesi lazım. Sağlık Bakanlığı'nın geçen yıl kurulan Sağlık Bilimleri Üniversitesi var. Bu çatı altına işin akademi tarafı eğitim tarafı taşınmış oluyor. Sağlık hizmetini ise biz Sağlık Bakanlığı olarak vereceğiz" dedi.

"Askeri doktor, askeri sağlık personeli kavramı ortadan kalkmış olacak. TSK'nın bu ihtiyacını hastaneler çerçevesinde Sağlık Bakanlığı olarak biz göreceğiz" diyen Akdağ, "GATA doktorlarının hakları, hukukları korunacak. Buralardan hizmet alan askerlerimiz, subaylarımız ya da vatandaşlarımız için hizmetin kalitesi artacak. Şehit yakınlarımız, gazilerimiz ve askerlerimiz için bu hastanelerde öncelikli hizmet vermeye devam edeceğiz. GATA doktorları öncelikle kendi hastanelerinde kalacak" diye konuştu.

ÖZEL HASTANELER

Akdağ, kapatılan özel hastanelerle ilgiliyse "Doktorlar doktorluklarını yapabilecekler onların içlerinden eğer terör örgütü ile ilgili bağları savcılık tarafından belirlenenler olacaksa o farklı bir alan" dedi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 01.08.2016 17:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol