banner200
banner235
05 Ağustos 2016 Cuma 14:23
Sabah yazarından CNN Türk'e çağrı: Gereğini yapın!
banner188
banner213
banner230

ABD'li televizyon kanalı CNN'in son üç yıldır Türkiye aleyhtarı yayın yaptığını yazan Sabah yazarı Fahrettin Altun'dan CNN Türk'e çağrı geldi.

"Madem ki CNN Türk bunu gördü. O zaman durmasın, bir adım atsın. Türkiye'nin işgal harekâtına destek veren CNN'le her tür bağını, ilişkisini koparsın. Adını değiştirsin, "CNN" denen bu kirli markayı daha fazla taşımasın..." diyen Altun'un yazısından ilgili bölümler şöyle:

"CNN, 3 yıldır Türkiye'nin işgal harekâtına açıktan destek veriyor. O günden bugüneTürkiye karşıtı yayınlarının dozunu artırdı.

Tavrı hep aynıydı aslında. Fakat ilk zamanlarda "siyaseten doğruculuk"tan sapmadan Türkiye aleyhtarlığı yapıyordu.

Gezi kalkışması esnasında sürekli "demokrasi" kavramına atıfta bulunuyordu. "Erdoğan'ın ülkeyi felakete sürüklediğini, halkın bu gidişata dur dediği"ni iddia ediyordu. "Sokağın sesi" diyor, "siyasete halkın aktif katılımı"na vurgu yapıyordu.

Elbette Gezi kalkışması da Türkiye aleyhine dizayn edilmiş bir projeydi ve CNN de bu projenin başat aktörlerinden biriydi. Fakat o vakitler elinde, Türkiye'yi hedef alan bu şiddet dalgasını estetize etme imkânı vardı. Sokakta öyle ya da böyle sivil insanları görmek mümkündü.

O tavırlardan eser yok şimdi! Ne sofistikasyon, ne estetizasyon! Kaba saba, saldırgan bir dil.

(...)

Hiç kuşkusuz CNN'nin derdi, FETÖ'yü de meşrulaştırmak. PKK'ya ne yaptılarsa aynısını FETÖ'ye yapmaya çalışıyorlar. Elbette sadece Türkiye yok gündemlerinde. Nasıl ki PKK'nın Suriye kolu YPG ellerinde yarayışlı bir malzeme ise, FETÖ'nün uluslararası istihbarat zinciri de onlar için bir imkân. Bu imkânı kaybetmek istemiyorlar. Fakat çok kirli ve bir o kadar riskli bir oyun oynuyorlar. Kendi kamuoylarının farkına varacağı, vardığında ise kartların yeniden dağıtılacağı bir oyun.

***

CNN demişken. CNN Türk de 15 Temmuz'a kadar CNN (International) ile üç aşağı beş yukarı aynı çizgide yayın yaptı. 15 Temmuz'da işler değişti.

Ateş düştüğü yeri yakıyor tabii. CNN Türk ve Doğan Medya "FETÖ'cü bir darbe girişimi"nin başarılı olması durumunda çok ağır kayıp yaşayacağını gördü. Nitekim 15 Temmuz gecesi CNN Türk de darbeci teröristler tarafından işgal edildi.

CNN International, CNN Türk'ün başına gelenleri pek takmadı. Sözümona basın özgürlüğü şampiyonları, CNN Türk'ü bile görmezden geldiler. Oysa CNN Türk'ün camları taşlandığında ortalığı ayağa kaldırmışlardı.

Madem ki CNN Türk bunu gördü. O zaman durmasın, bir adım atsın. Türkiye'nin işgal harekâtına destek veren CNN'le her tür bağını, ilişkisini koparsın. Adını değiştirsin, "CNN" denen bu kirli markayı daha fazla taşımasın..."

Kaynak: Birgun.net
Son Güncelleme: 05.08.2016 14:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol