banner200
banner222
08 Eylül 2016 Perşembe 13:43
Sabah yazarı tarafından FETÖ'cü ilan edilen Oran'dan cevap
banner188
banner213
banner230

Sabah gazetesi köşe yazarlarından Mahmut Övür, bugünkü köşe yazısında 4 CHP'liyi işaret ederek FETÖ'cü ilan etti.

Mahmut Övür köşesinde, Umut Oran, Gürsel Tekin, ErdoğanToprak ve Sabahat Akkiraz'ı şu sözlerle hedef gösterdi:

"Yer Pensilvanya, FETÖ karargâhı...
Washington'a resmi bir gezi için giden eski bir AK Parti milletvekili, gitmişken, Pensilvanya'ya da uğruyor. Çiftliğin kapısından girdikten sonra hiç beklemediği bir sürprizle karşılaşıyor. FETÖ lideri Gülen, bina kapısında birilerini yolcu ediyor.
Yaklaştıkça yüzler de netleşiyor: CHP'li Umut Oran, Gürsel Tekin, Erdoğan Toprak veSabahat Akkiraz.
Eski bir AK Parti milletvekili de "Bu Kare As'ın fotoğrafları da var" diyor.
Bu iddiaya adı geçen siyasi aktörler ne cevap verir bilmiyorum ama şunu biliyorum; bu fotoğrafın hukuki karşılığından çok siyasi karşılığı sarsıcı olacak."

Bunun üzerine ise CHP'li Umut Oran, Mahmut Övür'e kamuoyuyla paylaştığı metinle cevap verdi. Oran'ın "Pensilvanya denilen yere gitmedim, ayrıca Pensilvanya’nın yerini, yolunu dahi bilmem" dediği açıklaması şu şekilde:

"Sabah gazetesinde Mahmut Övür’ün bugün köşesinde kaleme aldığı yazının tek kelimesi dahi doğru değildir! Hemen bugün savcılığa suç duyurusunda bulunacağım, gazeteye tekzip göndereceğim, tazminat davası açacağım.

Ben hayatım boyunca ismi geçen bu diğer üç partilim ile veya ikili olarak veya tek başıma asla ve asla yurt dışına, ABD’ye, Pensilvanya denilen yere gitmedim, ayrıca Pensilvanya’nın yerini, yolunu dahi bilmem. Ayrıca FETÖ çetesiyle ABD'nin herhangi bir eyaletinde veya dünyanın herhangi bir bölgesinde görüşmedim, görüşemem. Çünkü bu benim ideolojime, Atatürkçü çizgime ve cumhuriyet değerlerimle bağlığımla asla ve asla örtüşemez. Biz onlarla beraber yürüyenlerden olmadık, zira o zihniyet CHP'den ve savunduğu değerlerden hep nefret ettiler. Bu zihniyete karşı CHP yöneticisi ve milletvekili olarak verdiğim mücadele ortadadır.

Akkiraz'dan 'Cemaat' yanıtı: Sümkürdüğü mendili yalayanlar...

Açıkçası ismimim FETÖ çetesiyle birlikte aynı cümle içinde geçmesi dahi kabul edilemez büyük bir hakarettir benim için. ÇYDD, Balyoz, ODATV, Ergenekon gibi isimli kumpas davalarının başladığı ilk günden bu yana mağdurların yanında oldum ve bu kumpası kuranların laik, demokratik hukuk devleti ve Atatürk düşmanı olduğunu haykırdım. Kapatılan Taraf gazetesi dahi kumpası eleştiriyoruz diye sayısız manşetiyle beni ve partimi hedef yaptı. Biz bu mücadeleyi verirken FETÖ’ye övgüler düzenler benim hakkımda da davalar açtılar ancak zaman haklı olduğumuzu ortaya çıkardı ve bu hakim-savcılar bugün utanç içerisinde meslekten ihraç edildiler.

Mahmut Övür gazeteci olarak ve AKP’de siyaset yapan bir kişi olarak böyle bir ortamda benim ismimi bir suç çetesi ile ilişkilendirmeden önce mutlaka benim görüşümü almalıydı. Aslında Mahmut Övür, öncelikle kendi Pensilvanya ziyaretinin hesabını vermeli! Mahmut Övür’ün, 8 gazeteci olarak Fetullah Gülen’i ziyaret ettiklerini uzun süre gizlediğini, inkar ettiğini ve tek kelime dahi yazmaya cesaret edemezken, meslektaşlarının baskısı üzerine sonunda itiraf etmek zorunda kaldığını da unutmadık.

Geçen yıl da hakkımda akıl almaz iddialar, büyük karalamalar ortaya atılmış ve o koroya bu kişi de katılmıştı. Bu karalamalar için onlarca dava açtık tazminat davalarını kazandık, suç duyurumuz üzerine açılan ceza davası halen devam ediyor. Mahmut Övür artık AKP milletvekili adayıdır ve bu konumu maalesef gazeteciliğini yok etmiştir. Böylesine ağır bir iddia muhatabına tek kelime sormadan yazılır mı, bunun adı gazetecilik değil tetikçiliktir. CHP hakkında artık siyasi rakip olarak bir AKP'li olarak yazmaktadır.

Sonuç olarak eğer Mahmut Övür şerefli ve namuslu bir gazeteci ise, hiç yapılmamış aslı astarı olmayan bu sözde ziyaretin gerçekte var olmayan, ama yazısında tersini savunduğu o hayali fotoğrafı yayınlamaya davet ediyorum, bunu yapmadığı takdirde namusunu yitirmiş bir gazeteci olacaktır."

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 08.09.2016 13:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol