banner200
banner222
21 Eylül 2016 Çarşamba 08:42
Rusya Komünist Partisi ana muhalefet konumunu kaybetti
banner188
banner213
banner230

Rusya’da yapılan seçimde dört parti Duma’daki yerini korudu. Vladimir Jirinovski’nin genel başkanlığını yaptığı Liberal Demokrat Parti oy oranını arttırarak ana muhalefet konumuna yükseldi.

Jirinovski, ilk mesajında iktidarı hedef aldı: “Birleşik Rusya Partisi devlet sayesinde bu sonucu elde etti. O sadece bir parti değil, sanki bir devlet gibi.”

Euronews'in haberine göre Sovyetler Birliği’nin dağılmasından bu yana Gennadi Zyuganov’un liderliğini yaptığı Komünist Parti kan kaybetmeye devam ederek üçüncü sıraya geriledi: “Ortada gerçek tartışmalar yok, oyları dağıtmak için yalancı partiler kuruluyor. Parlamentoda çoğunluğu elde etmek için Jirinovski’nin partisiyle birleşmeye çalışıyorlar:”

Eski Başbakan Mihail Kasyanov’un lideri olduğu Parnas yüzde 1’de kaldı. Kasyanov, Rus halkının demokratik değerlere sahip çıkmaktan vazgeçtiğini söyledi: “Malesef Ruslar önemli demokratik kurumlara inancını kaybetti. Seçimlerin bir şeyleri değiştireceğine inanmıyorlar. Çok yazık.”

2011’deki seçimde yüzde 13 alan Adil Rusya Partisi de ciddi oranda oy kaybetmesine rağmen Duma’da dördüncü parti olarak temsil edilecek.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 21.09.2016 08:42
Anahtar Kelimeler:
Başbakan
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol