banner200
banner222
28 Ocak 2016 Perşembe 09:43
Rus pilotu öldürdüğünü söyleyen o isim İstanbul'da cenazeye
banner188
banner213
banner230

Suriye'de, Türkmen Dağı bölgesindeki cihatçı çetelerle birlikte savaşırken öldürülen MHP Fatih İlçe Başkan Yardımcısı İbrahim Küçük'ün cenazesine Rus pilotu öldürdüğünü söyleyen şahıs da katıldı

İbrahim Küçük için Fatih Camii'nde ikindi vakti cenaze namazı kılındı. Cenaze namazını, kamuoyunda "Cübbeli Ahmet Hoca" olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü kıldırdı. Cübbeli Ahmet Hoca, cenazede, "Türkmen Dağı düştü, düşmek üzere. Allah'ım sen muhafaza eyle. Doğu'da biliyorsunuz bölünme tehlikesi yaşanıyor. Orada bu PKK-Ermenilerle uğraşıyoruz. Yedi düvelle bu Müslüman Türk Milleti uğraşıyor. Rusya bir taraftan İran ile birleşiyor. Oradan Çin arkadan, bu Müslüman Türk yurdunu parçalamak, işgal etmek istiyorlar. Fırsat verme Yarabbi... Rusya'nın, İran'ın bu Şii ittifakını iptal eyle Yarabbi "şeklinde dua etti.

VURAL, ADAN VE AKŞENER DE CENAZEDEYDİ
MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan ile MHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan eski Milletvekili Meral Akşener de Küçük'ün cenazesine katıldı. MHP İstanbul İl Başkanı Mehmet Bülent Karataş ve MHP İstanbul teşkilatı da tam kadro cenazedeydi. Ülkü Ocakları üyeleri cami avlusunu pankartlarla doldurdu. İbrahim Küçük'ün kızlarıyla çektirdiği fotoğraf da avluda yer aldı.

RUS PİLOTU ÖLDÜRDÜĞÜNÜ SÖYLEYEN ÇELİK DE CENAZEDE

Törene ayrıca Türk savaş uçaklarının 24 Kasım’da düşürdüğü Rus SU-24 savaş uçağından atlayan pilot Oleg Peşkov’u öldürdüğünü açıklayan Alparslan Çelik de katıldı. Musalla taşının yanında bir süre saygı nöbeti tutan Alparslan Çelik, cenaze namazını da en ön safta kıldı.

AKŞENER TESELLİ ETTİ
Turan fantazisi içinde kalan ülkelerin bayraklarını taşıyan ülkücüler Türk ve Türkmen bayrağına sarılı tabutun başında nöbet tuttu. İbrahim Küçük'ün kızları Zeynep ve Elif yakınlarının kucağında cenaze törenine katılırken, acılı eşi Nurgül Küçük gözyaşı döktü. Eşinin tabutuna sarılıp ağlayan Nurgül Küçük'ü, Meral Akşener teselli etmeye çalıştı.

ESENYURT'TA ÖLDÜRÜLEN AKYILDIZ'IN YANINA DEFNEDİLDİ
Cenaze namazının ardından, İbrahim Küçük'ün tabutu cenaze aracına konuldu. Kalabalık da cenazenin peşinden sloganlarla Edirnekapı'ya kadar yürüdü. Küçük'ün cenazesi, Edirnekapı Mezarlığı'nda, Esenyurt'ta seçim çalışmaları sırasında çıkan olayda öldürülen MHP'li Cengiz Akyıldız'ın yanında toprağa verildi. ()

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 28.01.2016 09:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol