banner200
banner222
26 Mayıs 2016 Perşembe 12:23
Ramazanoğlu ve AFAD hakkında suç duyurusu
banner188
banner213
banner230

Hüseyin Şimşek huseyinsimsek@birgun.net

Antep Barosu, Nizip mülteci kampında 30 çocuğun cinsel istismara uğramasında ihmali bulunduğu gerekçesiyle dönemin Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu, bakanlık yetkilileri, Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) ve diğer kamu görevlileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Baro Başkanı Bektaş Şarklı, kampta olayın geçtiği yerdeki 14 kameranın olayların devam ettiği ifade edilen 3 ay süresince çalışmamasının, arızanın giderilmesi için bir işlem yapılmamasının, kamera açısı dışında alan bırakılmasının, kamp yönetiminin görevini yerine getirmediğini gösterdiğini belirtti.

Cinsel istismar davasına müdahillik talebinde de bulunan Şarklı, suç duyurusunda şunları kaydetti:

''Nizip Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada sanık olarak sadece E.E. yargılanmakta olup, istismar olaylarının gerçekleştiği iddia edilen Nizip Konteyner Kenti idarecilerinin ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın sorumluluğu üzerinde durulmamıştır. Mağdur çocukların müşteki olarak 5 Eylül tarihinde ifadelerinin alınmış olmasından sonra 25 Eylül tarihinde kamptan aileleriyle birlikte çıkış yaptığı ve nereye gittikleri hakkında bir bilgi bulunmaması karşısında çocuklarla ilgili tedbir mahiyetinde neden bir karar verilmemiştir? Bu konuda ihmali bulunan tüm kamu görevlileri aynı suça iştirak etmişlerdir.”

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 26.05.2016 12:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol