banner200
banner235
banner225
25 Ocak 2016 Pazartesi 17:02
Putin'den Suriye açıklaması: Sadece yardım ediyoruz
banner188
banner213
banner230

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Suriye’nin içişlerine karışmak gibi bir niyetlerinin olmadığını; tek amaçlarının meşru hükümetine terörle mücadelesinde yardım etmek olduğunu söyledi.

Federal Kuzey Kafkasya Üniversitesi’nde konuşan Putin, “Biliyorsunuz bizler, Suriye ve bölgedeki diğer ülkelerin karşı karşıya oldukları sorunları çözerken hiçbir şekilde devlet yapısına müdahale etmeyeceğiz.” diye konuştu.

Cihan Haber Ajansı'ndan edinilen bilgiye göre, Putin konuşma yaptığı sırada dinleyiciler arasında Suriyeli bir öğrenci de vardı. Öğrenci burada söz alarak Putin’e, terörle mücadelesinde ülkesine yardım ettiği ve kendisine Rusya’da eğitim imkanı tanındığı için teşekkür etti.

Putin, tek niyetlerinin Suriye’ye yardım etmek olduğunu belirterek, “Bizim görevimiz sadece halkınıza yardım etmek, ülkenin meşru yönetimine yardım etmek; Suriye örneğinde de terörle mücadelelerinde Suriye topraklarındaki teröristleri ortadan kaldırmaları için yardım etmek.” ifadelerini kullandı.

Putin, Suriyeli öğrenciye hitaben de ülkesindeki yabancı öğrencilerin, Rusya’da aldıkları eğitimi ülkelerinin yeniden inşasında en iyi şekilde kullanmalarını umduğunu belirtti.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 25.01.2016 17:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol