banner200
banner222
02 Eylül 2016 Cuma 11:43
Putin: G20, Suriye krizinin tartışılacağı yer değil
banner188
banner213
banner230

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Bloomberg'e verdiği röportajda, G20'nin dış politika tartışmak için oluşturulmuş bir alan olmadığını, bu nedenle Suriye krizinin BM gibi kurumların çatısı altında ele alınması gerektiğini söyledi.

Sputnik'te yer alan habere göre, Putin, "Bana göre G20'ye (dış politika) karışmasa daha iyi olur. Zira bunun için başka platformlar var. G20 her şeyden önce ekonomi sorunlarını konuşmak için oluşturulmuş bir alan. (…) Suriye sorununu konuşmak içinse başka platformlar bulmak daha iyi. Örneğin BM gibi" dedi.


ABD'de Demokrat Parti'ye yönelik siber saldırılara da değinen Putin, "Bir kez daha söylemek istiyorum: Bunun hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Rusya, devlet düzeyinde bu işlerle hiçbir zaman uğraşmadı" dedi. Putin, açıklamalarına şöyle devam etti: "Hem (Demokrat Parti'nin ABD başkan adayı Hillary) Clinton'ın seçim kampanyası merkezine sızıp bazı bilgileri ele geçirenin kim olduğunun bir önemi var mı? Önemli olan, ele geçirilen bu bilgilerin içeriği. Aslında tartışma konusu yapılması gereken de bu içerik. Bunu yapanın kim olduğunun peşine düşmek gibi ikincil önemdeki sorunlarla toplumun dikkatini asıl sorunlardan uzaklaştırmamak gerek."

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 02.09.2016 11:43
Anahtar Kelimeler:
ABDEkonomiBMDış Politika
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol