banner200
banner222
07 Eylül 2016 Çarşamba 19:03
Polislerden görülmemiş uygulama: OHAL var, istediğimi yaparım
banner188
banner213
banner230

Bugün öğlen saat 12.00 sıralarında Marmaray-Üsküdar hattını kullanarak havaalanına yetişmek isteyen ve freelance olarak gazetecilik yapan M.B., güvenlik araması sırasında polisler tarafından kötü muamele gördüğünü ve itilip kakıldığını söyledi. Yaşanan olay ile ilgili sözcü'ye konuşan genç kadın, o anları böyle anlattı:

“Uçağı kaçırmamak için Üsküdar ‘dan Marmaray’ı kullanmayı tercih ettim . Ülkede OHAL devam ettiği için kapıdaki polisler el bagajımı aramak istediklerini söylediler ve bütün eşyalarımı dağıttılar. Bu uygulamanın tüm ülkede bu şekilde mi yapıldığını sorduğumda aramayı yapan kadın polis beni itip kolumu ters döndürdü. Yaşadığım şoku henüz atamamışken beni Marmaray’ın arkasındaki bir köseye sıkıştırıp ‘ben devletin polisiyim ülkede OHAL var istediğimi yaparım’ diyerek iteklemeye devam etti.

Bunun üzerine ben de, ‘Uçağımı kaçırıyorum bırakın gidiyim’ desem de duymamazlıktan geldiler. Valizimde ise hiçbir şey bulunamamıştı fakat hala inceleniyordu . Tam 4 kere diğer polisler tarafından boşaltıldı. GBT kontrolünde de bir şey bulamadılar. Fransa’da gazeteci olarak çalıştığıma dair basın kartımı gösterip ellerinden şekilde kurtulmayı başardım’ dedi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 07.09.2016 19:03
Anahtar Kelimeler:
Basın
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol