banner200
banner222
02 Eylül 2016 Cuma 14:23
Piyano çalan inşaat işçisi: Hayatım boyunca çalışsam sahip
banner188
banner213
banner230

İnşaatta çalışırken piyano çalan ve bu görüntüleri sosyal medyada büyük ilgi gören Aqşin Gulaliyev Habertürk'ten Leyla Ünal'a konuştu. Azerbaycan’ın Sabirabad şehrinin Hasanali Köyü’nde dünyaya gelen, babasının kaynakçı, annesinin ev kadını olduğunu söyleyen Gulaliyev müzeiğe ilgisini şu şekilde anlattı: Gulaliyev “3 kardeşiz, kız kardeşim evli, erkek kardeşim ise araba yıkayarak hayatını kazanıyor. Kendi halinde bir ailem var. Kendimi bildim bileli en büyük tutkum müzik. 15 yaşımdayken ailemden beni müzik kursuna göndermelerini istedim. Aylık cüzi bir miktar ödeyerek küçük bir müzik derneğinde piyano öğrenmeye başladım. Evde piyano yok. Bu nedenle pratik de yapamıyorum. Maddi yetersizlikten dolayı dernekte öğrendiğimle yetinmek zorunda kaldım. O gün öğrendiğim piyano, yaz düğünlerinde ekmek teknem oldu”


"O ESKİ PİYANOYU GÖRÜNCE DAYANAMAYIP ÇALMAYA BAŞLADIM"
Aqşin Gulaliyev sosyal medyada fenomen haline gelen videonun arkadaşı tarafından çekildiğini söyleyerek “2015 yılının ağustos ayında bir okulun inşaatında çalışıyorduk. O eski piyanoyu görünce dayanamayıp çalmaya başladım. İşçi arkadaşım da beni cep telefonuyla çekti, internette büyük beğeni aldı. Beni Azerbaycan’ın AT V Televizyonu’ndan aradılar. ‘Sana iş vereceğiz, sana piyano vereceğiz, gel bizim yazdığımız parçaları söyle’ dediler, ben de inandım, röportaj yaptık. Akşam televizyonda izlediğimde neye uğradığımı şaşırdım. O haberde piyano eğitimim olmadığı söyleniyor, benden bir dilenci gibi bahsediliyordu” dedi.

"TUTKUNU OLDUĞUM ŞEYE HAYATIM BOYUNCA ÇALIŞSAM SAHİP OLAMAYACAĞIM"
Videonun popüler olmasının ardından kendisine Türkiye'den adını söylemek istemeyen bir kişinin piyano yolladığını ancak gümrük vergisini ödeyemediği için ona da sahip olamadığını ifade eden Aqşin, “Çocuksuz anne size ne kadar acı veriyorsa piyanosu olmayan piyaniste de yaşam o kadar acı veriyor. Tutkunu olduğum şeye hayatım boyunca çalışsam sahip olamayacağım. Onun için piyano bulduğum yerde çalıyorum ben de” dedi. Müzik yaparak yaşamak istediğini de belirten Gulaliyev “Para kazanmak, iş bulmak zorundaydım. Biri bana ‘Gel sanatını icra et, sanatın için sana para verelim’ demiş olsaydı bir dakika bile düşünmezdim. 6 yıldır inşaat ustalığı yapıyorum. Ama müzik ve piyano hâlâ en büyük tutkum. Nerede görsem, hemen başına oturup çalmaya başlıyorum” şeklinde konuştu.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 02.09.2016 14:23
Anahtar Kelimeler:
Ağustos
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol