17 Mart 2016 Perşembe 12:43
Petekkaya'dan cinsiyetçi söylem: 3. sayfalar eve erkek alan

Nurgül Yeşilçay'a mobbing ve tacizle suçlanan Erkan Petekkaya, "Ben Nurgül’ün nesini taciz edeceğim? Beyonce mi o?" şeklinde kadın düşmanı ifadeler kullandı.

Sözcü yazarı Rahşan Gülşan'a konuşan Petekkaya, "Ben Nurgül’ün nesini taciz edeceğim? Beyonce mi o?" şeklinde çirkin sözler sarfetti.

Petekkaya'nın "Diziden ayrılış nedenini açıklarsam yer yerinden oynar" dediği oyuncu Nurgül Yeşilçay, "Küçümsemeye, aşağılamaya çalışıyor. Ama yani sen, kendi erkekliğini benim kadınlığım üzerinden taçlandıramazsın! Ben buna izin vermem! Yapamazsın" tepkisi göstermişti.

Petekkaya, bugün verdiği yanıtta şu ifadeleri kullandı:

"Biz bu kadının yaptığı bütün pisliklere kadın olduğu için tamam mı diyelim? Gazetelerin üçüncü sayfaları yıllardır kocası evden çıktıktan sonra içeriye erkek alan kadınların cinayetleriyle dolu abla! Bunları mı söyleyelim? Söylemiyoruz çünkü bu çok hassas bir konu.

Tabii ki ben de kadına şiddete karşıyım. Bütün o mermileri Kurtuluş Savaşı’nda kadınlar taşıdı. Benim de annem kadın, benim de kız kardeşim var. Bir erkeğin bir kadına el kaldırmadan önce kız kardeşini ve annesini düşünmesini gerektiğine inanan bir insanım ben.

Ben on tane kadına şiddet seminerine konuşmacı olarak gitmiş adamım. Ne kadına şiddeti? Kadın da kendini bilecek. Yalan konuşuyor, kadınlığını kullanıyor. Bu yaptığınız şey insan haklarına aykırı, ben de insanım.

Ben Nurgül’ün nesini taciz edeceğim? Beyonce mi o? Neyini taciz edeceğim? Bilime aykırı, akla aykırı."

Kaynak: Birgun.net
Son Güncelleme: 17.03.2016 12:43
Anahtar Kelimeler:
TacizKadınKadına şiddet
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol