banner200
banner222
01 Eylül 2016 Perşembe 15:03
Perinçek: 'Türkiye Suriye'ye girmedi, Amerika'ya girdi'
banner188
banner213
banner230

Vatan Partisi Genel Başkanı Perinçek, Fırat Kalkanı Operasyonu'na ilişkin enteresan değerlendirmelerde bulundu. Perinçek, “Türkiye Suriye'ye girmedi, Amerika'ya girdi” ifadesini kullandı.

“Türk tankına Amerikan roketi atıldı. O roketin tetiğini çekecek kabiliyet PYD'lilerde yok. Varsa bile onu da Amerikalılar eğitiyor. Karşımızda Amerika var. Amerika terörist unsurları Türkiye'ye karşı kullanıyor. Bunların başında Amerikalı komutanlar olduğunu biliyoruz. Türkiye Amerika gibi Vietnam'a girmedi. Vietnam bugünkü Suriye. Türkiye Amerika'ya karşı Vietnam'a yardıma gitti." diyen Perinçek şöyle devam etti:

"Türkiye'nin milli hedefi Amerika'nın milli hedefiyle uyuşmuyor. Amerika'nın hedefi emperyalist bir hedef. Biz ne Fırat'ın batısında ne de doğusunda PKK/PYD kabul etmiyoruz. Türkiye kendi vatanını savunmak için Amerika'dan izin almaz. Gerekirse Fırat'ın doğusuna da geçer. Amerika Birleşik Devletleri'ne karşı Türkiye çok güçlü konumda. Türkiye'nin muazzam bir ittifak potansiyeli var. Rusya, Çin, Irak, İran, Suriye, Lübnan... Amerika hangisiyle savaşabilecek!"

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 01.09.2016 15:03
Anahtar Kelimeler:
Çin
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol