banner200
banner222
25 Haziran 2016 Cumartesi 00:03
PAÜ öğrencilerinden Erdoğan'a pankartlı mesaj
banner188
banner213
banner230

Denizli Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan öğrenciler, kep atma seremonisi sonrası 'Diplomamız da tam, kadınlığımız da' yazılı bir pankart açarak, Erdoğan'ın 'yarım kadın' söylemine göndermede bulundu.

'nın haberine göre, Pamukkale Üniversitesi'nde mezuniyet törenleri bugün yapılan genel mezuniyet töreniyle sona erdi. Genel mezuniyet töreni saat 14.00'te yapılırken, Tıp Fakültesi mezuniyet töreni saat 11.00'de yapıldı. PAÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapılan törende öğrenciler sahnede keplerini atarak mezuniyet coşkusunu yaşadı. Törenin sonunda Tıp Fakültesi'nden mezun kız öğrencilerden 10'u 'Diplomamız da tam, kadınlığımız da' yazılı pankart açtı. Öğrencilerin açtığı pankart, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bir süre önce söylediği ve çok tartışılan, "Çalışıyorum diye annelikten imtina eden bir kadın, aslında kadınlığını inkar ediyor demektir. Bu benim samimi düşüncemdir. Anneliği reddeden, evini çekip çevirmekten vazgeçen bir kadın, iş dünyasında istediği kadar başarılı olsun, özgünlüğünü kaybetme tehlikesiyle karşı karşıyadır, eksiktir, yarımdır" sözlerine gönderme olarak algılandı.

Genç doktorların açtıkları pankart, arkadaşları tarafından alkışlandı, cep telefonlarıyla görüntülendi ve sosyal medyada paylaşıldı.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 25.06.2016 00:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol