banner200
banner235
banner225
07 Ağustos 2016 Pazar 13:44
'Parsel parsel' cemaate peşkeş çekilen araziler
banner188
banner213
banner230

Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası (HKMO) Ankara Şubesi, daha önce Fethullah Gülen cemaatine ait okullara peşkeş çekilen yerleri açıklamaya başladı.

Geçmişte belediye ve bakanlıklar eliyle Gülen cemaatine aktarılan araziler çok tartışılmıştı. Son olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hakkında eski Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç’ın “Paralel yapıya Ankara’yı parsel parsel satmıştır” sözleri gündeme damga vurmuştu.

İleri'de yer alan habere göre, HKMO Ankara Şubesi tarafından yapılan açıklamada, Arınç'ın sözlerine atıfta bulunularak, Ankara'da 'parsel parsel' cemaate peşkeş çekilen arazilerin birer birer açıklanacağı belirtildi. İlk olarak ise Yenimahalle'de kamuya ait bir arazinin cemaate ait okula verildiği açıklandı. Açıklamada, Yenimahalle İlçesi’ne ait Varlık Mahallesi 8409.00m2 alana sahip 7564 ada 1 parseldeki cemaate bağlı Özel Hasan Tanık Ortaokulu’nun, Maliye Hazinesine ait ve cinsi tarla gözüktüğü belirtildi.

Okulun darbe girişimi sonrasında mühürlendiğinin belirtildiği açıklamada,“Güncel tapu kayıtlarında Maliye Hazinesine ait “tarla” olarak gözüken bu taşınmaz, Mayıs 2012 yılına kadar mahallelinin top oynadığı ortak kullanım alanı iken, bu tarihten sonra Cemaatin hizmetinde faaliyet yürüttüğü iddia edilen özel bir okula tahsis edilmiştir.. MEB tarafından gerçekleştirilen bu tahsis sorgulanmalı ve soruşturulmalıdır. Cemaat yapılanması için başından beri bu duruma izin veren yetkililerinin ifadesi alınmalı, deliller ışığında gerekli idari ve hukuki işlemlere ivedilikle başlanılmalıdır.” ifadelerini kullanıldı.

Açıklamada ayrıca “Önümüzdeki günlerde ”parsel parsel” açıklamaya devam edeceğimizi belirtiyor, Ankara’nın parsellerinin cemaate peşkeş çekildiğini, bunun bir merkezi yönetim anlayışından kaynaklandığını düşünüyoruz.” ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 07.08.2016 13:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol