banner200
banner222
04 Mayıs 2016 Çarşamba 11:03
Papa Francesco İsa'nın izinden gitmeyenlere 'serseriler' dedi
banner188
banner213
banner230

Dünya genelinde 1 milyar 300 milyon inananı bulunan Katolik cemaatinin ruhani lideri olan Papa Francesco, İsa Peygamber’in izinden gitmeyen Hristiyanları sert bir dille eleştirdi.

CNN Türk'ün haberine göre; üç yılı aşkın süredir yönettiği Katolik Kilisesi ve buna inananların yanlışlarını sık sık eleştiren Papa Francesco, yine bundan geri durmadı.

Vatikan sınırlarında ikamet ettiği Azize Marta Konukevi’ndeki şapelde sabah duası sırasında konuşan Papa, Hristiyan yaşamı için Hazreti İsa’nın yolunun “doğru yol” olduğunu dile getirerek, bunu tutarlı bir şekilde takip etmenin önemine değindi.

Günümüzde farklı sebeplerden dolayı Hristiyanların İsa’nın yolunu unuttuğunu kaydeden 79 yaşındaki ruhani lider, bunların Hristiyan olmadığını belirterek, “Onların ne oldukları belli bile değil. Onlar biraz paganlaşmış Hristiyanlar. Sözlerimden dolayı beni affedin, ama onlar birer mumya, manevi birer mumya gibiler. O yolda bir şey yapmadan öylece duruyorlar” ifadelerini kullandı.

Papa, yolunu şaşırıp bunun doğru yol olduğunda ısrar edenlere ise, “Bu inatçılık bir trajedir. O, Tanrı’ya kendine doğru yolu göstermesine dahi izin vermiyor” dedi.

Papa, yürüyen, ancak nereye yürüdüğünü bilmeyen Hristiyanlara yönelik ise, “Onlar Hristiyan hayatında yanlış yoldalar, onlar serseriler. İsa ve onun güzel yaşamına yaklaşmak yerine, yaşamları oraya buraya savrulmakla geçiyor” sözlerini sarf etti.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 04.05.2016 11:03
Anahtar Kelimeler:
SabahPapaVatikanHristiyan
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol