banner200
11 Haziran 2016 Cumartesi 20:23
Ostim Meslek Lisesi öğrencileri: 'Yandaşlara okulumuzu
banner188
banner213

BURAK ABATAY / @abatayburak

Başta İstanbul, İzmir ve Ankara'da süren ve eğitimin gericileştirilmesine yönelik isyanın halkalarına bir yenisi de Ankara Ostim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından yapılan açıklamayla eklendi.

"Ülkenin diğer kentlerindeki liselere yayılan liseli arkadaşlarımızın onurlu mücadelelerini destekliyoruz ve Ortaçağcı-Gericiliğe karşı omuz omuza mücadele ederek kazanacağız" denilen açıklamada tüm liseli öğrencilere desteğe ve mücadeleye omuz vermeleri noktasında çağrıda bulunuldu.

Bildirinin tamamı şu şekilde:

"Ostim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak, İstanbul Erkek Lisesi’ndeki arkadaşlarımızın başkaldırmasıyla başlayan ve Ülkenin diğer kentlerindeki liselere yayılan liseli arkadaşlarımızın onurlu mücadelelerini destekliyoruz ve Ortaçağcı-Gericiliğe karşı omuz omuza mücadele ederek kazanacağız.

Liselerimizdeki eğitimlerimiz tamamen Bilimsellikten ve Laiklikten uzaklaşarak, Ortaçağcı-gerici bir eğitim verilmektedir. Örneğin; Cuma namazlarına okul idarecileri giderken okulun bahçesindeki gördükleri arkadaşlarımızı zorla namaza götürmektedir. Rehberlik derslerimizde ise psikoloji ve sosyoloji konularını konuşmamız gerekirken derse giren öğretmen tarafından dini konuları anlatmaları gibi birçok örnekler mevcuttur.

Bizler bunların Gerçek İslamiyet’le, Kuran’la, Hz. Muhammed ve 4 Halife ile ilgilerinin olmadığını günbegün görüyoruz. Okul İdarecileri ve Bazı Öğretmenler ise Pentagon İslam’ı ve Muaviye-Yezid dinin İslam’ını derslerimizde göstermektedirler. Liselerimizin gerileştirmesine İzin Vermeyeceğiz.”

Bizler bu ülkenin ilerici, aydın gençleri olarak bu yapılan “ Din kisvesi adı altında dünya menfaati” sağlayan idarecilere ve öğretmenlere inanmıyoruz ve inanmayacağız. Bizleri ortaçağcılaştırmalarına, gericileştirmelerine izin vermeyeceğiz. Sonuna kadar liselerimizde Laikliği, Bilimselliği savunacağız.

Tüm liseli arkadaşlarımızı desteğe ve mücadelemize omuz vermeye çağırıyoruz.

ANKARA
OSTİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Öğrencileri"

Kaynak: Birgun.net
Son Güncelleme: 11.06.2016 20:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner212