banner200
banner235
banner225
23 Haziran 2016 Perşembe 12:43
Öldürülen IŞİD üyesinin vasiyet mektubu
banner188
banner213
banner230

Diyarbakır'ın Kayapınar İlçesi'nde 26 Ekim günü IŞİD'in hücre evlerine yapılan operasyondan sonra hücre evlerinde delil araması yapan polis, örgüt mensuplarına ait el yazısı dökümanlar ele geçirdi. CNN'de yer alan habere göre Huzurevleri Mahallesi 53'üncü Sokak 2 numaralı evde öldürülen örgüt mensuplarına ait yazılar emniyet tarafından tutanak altına alındı. Vasiyetlerin birinde bir örgüt mensubunun yakınlarına, "Ya müslüman olup müslüman saflarına geçersiniz, ya da kanlarınız ve başlarınız ortalığa atılıp, saçılan en ucuz ve değersiz şey olacaktır" diye yazdığı görüldü.

'Rabbim emrettiği için hicret edip, cihada çıktık'
Hücre evinde yapılan arama sırasında örgüt mensuplarının ailelerine bıraktığı vasiyet yazıları da bulundu. Çatışmada öldürülen bir örgüt mensubunun yazdığı vasiyet mektubunda ilginç ifadeler yer aldı. Vasiyetinde ailesine kararlı olmalarını tavsiye eden örgüt mensubu şöyle dedi:

"Ben biliyorum yanınıza bir sürü yalancı insan gelecek. İslam şeriatı dışındaki bütün dinleri ve düzenleri reddettiğimiz için kavmimiz, akrabalarımız, dostlarımız ve yakınlarımız tarafından dışlandık, hor görüldük, hatta düşman ilan edildik. İnsanlar, cahiliye hayatımızın islami yaşantımızdan daha iyi olduğunu söyleyecek kadar alçaldı. Onlar bizim aynen onlar gibi yaşamamızı, şirk ve küfrün kendisi olan düzenlerine itaat edip, mürted olmamızı istediler. Sünnet olan sakallarımıza taammül edemeyecek kadar adileştiler. Sakallarımızı kesmemizi, cihad fikrinden vazgeçmemizi söyleyerek bizi Allah yolundan uzaklaştırmaya çalıştılar. Allah onllara karşı cihat için güç ve kuvvet hazırlığına girişmemizi ve savaşa girişeceğimizi emretmektedir. Rabbim emrettiği için hicret edip cihada çıktık."

'Tüm dünyada intikamımızı alacağız'

Mektubunda artık Müslümanların bir devleti, bu devletin gücü ve kuvveti ve her biri şehadete sevdalı mücahitleri olduğunu belirten örgüt mensubu şöyle devam etti:

"O topraklardan istemeden çıktığımız gibi izzetli bir şekilde geri döneceğiz. Tüm dünyada intikamımızı alacağız. Bir olan Allah'u tealaya iman edinceye kadar sizinle bizim aramızda kin ve düşmanlık olacaktır. Biz sizlerle cihad edeceğiz. Aramızda kesinlikle pazarlık ve ateşkes olmayacaktır. Allah hüküm verene kadar kılıçlarımızı kınlarına sokmayacağız. Tercihini yapıp, aklını başına al. Aksi halde size hazırladığımız bu üç şeyden başka seçenek yoktur. Ya Müslüman saflarına geçersiniz, ya çok sevdiğiniz toprakları terk edersiniz ya da kanlarınız ve başlarınız ortalığa atılıp saçılan en ucuz ve değersiz şey olacak."

'Ölüm için hazırlık yap'

Hücre evinde çıkan ve 'Zaza Hamza' kod adlı örgüt üyesine ait olan 27 Haziran 2015 tarihli ders programında ise 'Ölüm için hazırlık yap' maddesi dikkat çekti. Hücre evinde çıkan ders notlarında, "Çarşı pazara lüzumsuz yere çıkma, işlerini toptan görmeye çalış. Dışarıya uyanık ve donanımlı çık. Önemli bir şey olursa kaydet" ifadeleri yer aldı.

Sınav sorusu: 'şehit olmak için vurulmaya hazır mısın?'

Hücre evinde ele geçirilen 'Pro asker kişilik formu-sınav soruları' başlıklı el yazılı belgede ise örgüt militanlarının motive edilmesi için hazırlanmış soruların bulunduğu belirtildi. Belgede 'Düşmanını yok etmek için engel tanımayan biri misin? Kaosa hazır mısın? Savaş hilen nedir? Taktiğin nedir? Her an savaşçı ruhu ile ateşe karşı ateş ile karşılık verebilir misin? Şehid olmak için vurulmaya hazır mısın?' soruları dikkat çekerken, bu soruların örgüt yöneticileri tarafından yapılan bir saatlik sınava ait olduğu belirtildi. Bir başka el yazılı belgede ise bir örgüt militanının soruya, 'O'nun dinini daha ilerilere götürmek için bir evdeyim, bekliyorum' diye cevap yazdığı görüldü.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 23.06.2016 12:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol