banner200
banner222
22 Şubat 2016 Pazartesi 14:22
'Okulun ihmali var, üstünü kapatmak istediler'
banner188
banner213
banner230

ERK ACARER @eacarer

Kayseri Merkez Melekgazi İlçesi, Demokrasi Mahallesi'nde meydana gelen olayda, C.B.K., polis memuru olan babası M.K.'nin beylik silahıyla yaşamına son verdi. Olayın hemen ardından Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisi'ne kaldırılan C.B.K. tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Genç kız; Kırşehir'de defnedilirken, vahim olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Olayın ardından detaylar da ortaya çıkmaya başladı.

Kayseri Mustafa Eminoğlu Lisesi'nde görev yapan Matematik Öğretmeni Bayram Özcan tarafından tecavüze uğradığı için bunalıma girip yaşamına son veren C.B.K.'nin arkadaşları gazetemize şu bilgileri paylaştı: "Olaydan sonra okul yöneticileri, yaşananların üzerini kapatmaya çalıştı. C.'nin okul müdür yardımcısına bilgi verdiği ancak duyarsız kalındığı söyleniyor. Yöneticiler sınav dönemi geçtikten sonra hal çaresine bakarız demişler. Ancak olay kapatılamadı, okuldan müfettişler eksik olmuyordu. İntiharın olduğu gün, matematik öğretmeni Özcan, okula gelip alel acele çıktı. Yozgat'a abisinin yanına gittiğini duyduk. Sonradan yakalanıp, tutuklandı. Hayalleri çalındı. Çok çalışkan bir kızdı. Notları ortalamanın üzerindeydi. Diş hekimi olmak istiyordu. "

"CİDDİ İHMAL VAR"
C.B.K.'nin ailesinden biri ise şunları anlatıyor: "17 Mart 1988 doğumluydu. Yani henüz reşit olmamıştı. Babası, olay olduktan hemen sonra anlamış. Savcıya; "Biz mutlu bir aileyiz, çocuğum, böyle bir şey yapmaz, olsa olsa cinsel istismara uğramıştır' ifadelerini kullanmış. Okul çalkalandı. Çocuklar öğretmenin otomobiline saldırmış. Okulun ciddi bir ihmali olduğu kanısındayız. İstismarın yaşandığı ya da bir sonraki gün, C. derste bayılmış. Ambulans çağrılmış ancak bize bundan hiç söz edilmedi. Okuldan kalabalık bir öğretmen grubu bizi ziyarete geldi. Bu yaşananları kapatmak için gösterilen bir çabaymış meğer. C., Müdür yardımcısı, T.İ.'e durumu tüm çıplaklığıyla anlatıp yardım istemiş, buna karşın; 'Bakarız' cevabını almış. Bizim çocuğumuz bir cinayate kurban gitti. Onun yaşam hakkını çalanlardan da olayın üstünü kapatıp ihmali olanlardan da şikayetçiyiz."

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 22.02.2016 14:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol