banner200
banner235
banner225
20 Nisan 2016 Çarşamba 14:03
Öğretmenler baskı yaptı, kız öğrenci 3. kattan atladı!
banner188
banner213
banner230

DEMET SARGIN demetsargin@birgun.net @birgunyeniden

Olay 19 Nisan günü Muğla Milas’ta bulunan Doktor Mete Ersoy İlkokulu’nda yaşandı. İddiaya göre, tacize uğrayan 14 yaşındaki Olcay T. olay sırasında kendini savunmak için erkek öğrenciye tırnaklarını batırdı. Yaşanan olay üzerine okul yönetiminin kız öğrenciyi haksız bulması ve hakkında disiplin soruşturması başlatmak istemesine karşılık, 8. sınıf öğrencisi Olcay T., okul müdürünün camından ‘Size göstereceğim’ diyerek atlayarak intihar girişiminde bulundu.

Şuan Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakımda bulunan Olcay’ın hayati tehlikesi ise sürüyor.

PSİKOLOJİK BASKI YAPTILAR
Olcay T’nin, intihar girişiminde bulunmasının hemen öncesinde okul yöneticilerinin odasında çağırılarak, kollarında çizikler olan öğrencinin velisi ve okul yöneticilerinin psikolojik baskısına maruz bırakıldığı öğrenildi. Odadaki konuşmanın ardından eve giden Olcak T.’yi annesi Emine Erdoğan ‘Kızım okuldan eve geldi ve onu görünce çok korktum. Gözleri şişmiş kızarmış ve çok korkmuştu’ ifadeleriyle anlattı.

Kızını o halde görünce paniğe kapılan anne Erdoğan sözlerini “Kızım, ‘Tacize uğradım haklıyken haksız yaptılar beni’ diyerek ağlıyordu. Olcay’ı da yanıma alıp koşarak okula gittim. Müdür bana ‘kızın da çocuğun kollarını çizmiş paramparça yapmış disiplin cezası alacak’ dedi. Olcay da bu sırada odada yanımızdaydı. Disiplin cezası alacağını öğrenince de 3. Katta bulunan odanın penceresinden ‘size göstereceğim’ diyerek aşağı atladı” diyerek sürdürdü.

Çarşamba günü TEOG sınavına girmesi gereken Olcay T. geçirdiği iç kanama sonucu dün Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyata alında. Kalçasında, kaburgalarında ve belinde çok sayıda kırık olduğu söylenen 14 yaşındaki öğrenci şuan cerrahi yoğun bakımda tutuluyor.

ASKER ÇOCUĞU İDDİASI
Daha önce de birçok kız öğrenciye aynı şekilde saldırıda bulunduğu söylenen erkek öğrencinin, öğretmenlere birçok kez şikâyet edildiği ama öğretmenlerin kulak ardı ettiği de iddia edildi. Anne Erdoğan, bahsi edilen çocuğun emekli bir askerin çocuğu olduğunu ve bu sebeple korunduğunu söyleyerek ‘benim çocuğum da asker ya da polis çocuğu olsa başımıza bunlar gelmezdi’ dedi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 20.04.2016 14:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol