banner200
banner235
banner225
30 Mart 2016 Çarşamba 12:43
Öğretmenden kız öğrencilere taciz
banner188
banner213
banner230

Yurdun dört bir yanından çocuk istismarı ve cinsel saldırı haberleri geliyor. BirGün'ün ortaya çıkardığı Karaman’da Ensar Vakfı üyesi tarafından 45 erkek çocuğuna tecavüz rezalatinin ardından Başiskele Karşıyaka’dan da benzer bir haber geldi. Karşıyaka’da bulunan Barbaros İlkokulu’nda 4. sınıfa giden yaklaşık 15 kız öğrenci öğretmenleri tarafından taciz edildi.

ERKEKLERE ŞİDDET

Edinilen bilgi ve iddialara göre; Barbaros İlkokulu’nda eğitim vermek üzere 2. dönem kentimize gelen sınıf öğretmeni T.Ö., 4. sınıf öğrencilerinin derslerine girmeye başladı. Kısa süre sonra kız öğrencilere aşırı yakın ilgi gösteren T.Ö., erkek öğrencilere ise şiddet uygulamaya başladı. Erkek öğrencilere kalem fırlatan T.Ö., kimi öğrencileri de tekmeliyordu.

SINIFLARI DEĞİŞTİRDİLER

Kız öğrencilere ise özel bir ilgi gösteren T.Ö., öğrencilerin anlatımlarına göre sık sık eliyle kızları okşuyor ve genital bölgelerine dokunuyordu. T.Ö.’den rahatsızlık duyan kimi öğrenciler 2. dönemin başında durumu ailelerine iletti. Cinsel saldırıdan bahsetmeyen öğrenciler, T.Ö.’nün sınıfında olmak istemediklerini ifade etti. Bu öğrencilerin sınıfı değiştirildi.

KUZENİNE ANLATTI

Geçtiğimiz gün ise bir öğrenci yaşadıklarını kuzenine anlattı. Öğrencinin anlatımları sonrasında korkunç olay ortaya çıktı. Konuyla ilgili diğer velilerle irtibata geçen talihsiz öğrencinin ailesi herkesi hareketi geçirdi. Bütün sınıf velileri çocuklarıyla konuştu ve olayın detaylarını öğrendi. Veliler önceki gün okula giderek sınıf öğretmeni T.Ö.’den şikayetçi oldu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Öğlen saatlerinde hem okul idaresine hem de karakola şikayet dilekçelerini sunan veliler öğretmenin görevden alınmasını ve hakkında cezai işlem uygulanmasını talep etti. Bu sırada kimi veliler öğrencilerinin taciz edilmesini içine sindiremedi ve T.Ö.’yü darp etti. Darp edilen öğretmen hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik ise, "Müfettiş görevlendirdim. Müfettiş iddialarla ilgili gerekli incelemeleri yapacak. Bu konularla ilgili müsamaha tanımayız. Varsa bir suçu cezasını çeker" dedi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 30.03.2016 12:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol