banner200
banner222
07 Nisan 2016 Perşembe 12:42
Öğrencisini taciz eden müdür yardımcısı açığa alındı
banner188
banner213
banner230

Erzurum'da bir Anadolu Lisesi müdür yardımcısı E.T., 11'nci sınıf öğrencisi 17 yaşındaki G.K.'ye mesajlaşma uygulaması Whatsapp üzerinden cinsel taciz ve sarkıntılık yaptığı iddiasıyla açığa alındı.

Pasinler Anadolu Lisesi'nde Müdür Yardımcısı olarak görev yapan 35 yaşındaki E.T., geçen Mart ayında arkadaşının çocuğu da olan öğrencisi G.K.'ye Whatsapp üzerinden mesajlar göndermeye başladı. G.K. ile sohbet etmeye çalışan E.T., "Çok güzelleşmişsin, iyi olmuşsun. Okulun önünden erkekleri gönderemeyiz artık. Kız fotoğraf ne güzel öyle nazar değer demedi deme. Sana birşey söyleceğim ama aramızda kalacak söz mü? Aramızdaki mesafeyi kaldıralım. Ancak tepkiden korkuyorum. Arabaya binmiş olsaydın o zaman cesaretim gelmişti söylemeye" diye mesajlar attı.

Öğretmenin yazdıkları karşısında tepki veren öğrenci, 15-20 gün boyunca süren bu yazışmalardan rahatsız oldu ve ailesine "Beni okuldan alın. Artık gitmek istemiyorum" dedi.

Yaşadıklarını ve yazışmaları annesine anlatan genç kız, kayıtlı yazışmalarla 31 Mart günü Pasinler İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giderek Müdür yardımcısı E.T.'den şikayetçi oldu. Yapılan başvuru üzerine E.T., 1 Nisan günü gözaltına alınarak savcılığa çıkarıldı.

KAYMAKAMLIK TARAFINDAN AÇIĞA ALINDI

Yazışmaların cinsel taciz veya sarkıntılık amacıyla olmadığını öne süren E.T. suçlamaları kabul etmedi. Müdür yardımcısı E.T. savcılık sorgusunun ardından serbest bırakıldı. Ancak müdür yardımcısı, aynı anda başlatılan idari soruşturma kapsamında Pasinler Kaymakamlığı tarafından açığa alındı.

()

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 07.04.2016 12:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol