banner200
23 Eylül 2016 Cuma 18:23
Öğrenciler yargılandı
banner188
banner213

HÜSEYİN ŞİMŞEK

Geçtiğimiz yıl Ankara Üniversitesi Cebeci Yerleşkesi’ne Kampüsü'ne giren polis tarafından gözaltına alınan, aralarında öğretim üyeleri ve öğrencilerin bulunduğu 24 kişi arasındaki 18 öğrencinin yargılandığı dava, savunması alınmayan sanıkların savunması alındıktan sonra ertelendi.

Hakim Gülen operasyonu nedeniyle değişti

35'inci Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşma, mahkeme başkanının Fethullah Gülen Yapılanması ile ilişkisi bulunduğu iddiası ile görevden alındığı için, yeni atanan hakim tarafından görüldü.

Dosyası geçtiğimiz duruşma ayrılan 6 öğretim üyesinin katılmadığı duruşmada öğrenciler Aykut Gündoğdu, Bedri Sinan Güneş, Burak Demir, Cem Kaan Gürbüz, Demet Yılan, Emre Aydın, Emrehan İçöz, Fırat Can Çağlayan, Furkan Bircan, Hüseyin Koç, İlyas Ertunç, İslam Ali Meşeli, Murat Can Çoban, Nihat Sarıkaş, Osman Polat,Salih Kaplan, Sedat Aydın, Sinan

Cem Öztürk yargılandı.

‘Hükmün açıklanmasının geri bırakma’ sorusu
Yeni atanan ve dosyaya ilk kez bakan 35’inci Asliye Ceza Mahkemesi hakimi, sanık avukatlarına, olası bir ceza verilmesi durumunda hükmün açıklanmasının geri bırakılması işlemini kabul edip etmediklerini sordu. Avukatlardan bir kısmı işlemi reddederken, bir kısım avukat ise talebi değerlendirmek için süre talep etti. Mahkeme, duruşmaya katılmayan sanıkların çağrılması için yazı yazılması kararının ardından 4 Kasım Cuma gününe ertelendi.

Kaynak: Birgun.net
Son Güncelleme: 23.09.2016 18:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol