banner200
banner235
banner225
22 Ağustos 2016 Pazartesi 17:44
ÖDP: Yaşamı ve memleketimizin geleceğini karanlığa teslim
banner188
banner213
banner230

ÖDP Merkez Yürütme Kurulu 21 Ağustos Pazar günü gerçekleştirdiği toplantı sonrası Gaziantep’de gerçekleştirilen Katliam dair bir açıklama yayımladı.

Merkez Yürütme Kurulu'nun 'Yaşamı ve memleketimizin geleceğini karanlığa teslim etmeyeceğiz!' başlığıyla yayımladığı açıklamada, "Ülkemizi adım adım Suriyeleştiren, etnik ve mezhepsel çatışma zeminini güçlendiren bu karanlık tünelden çıkış AKP’nin iflas etmiş politikalarıyla mümkün değildir." dendi.

Açıklamanın tam metni ise şu şekilde:

YAŞAMI VE MEMLEKETİMİZİN GELECEĞİNİ KARANLIĞA TESLİM ETMEYECEĞİZ!

İnsanlığın tüm güzel değerlerini ölümle yok etmek isteyen katil çetesi dün Gaziantep’de insanlarımızı katletti. Bu soysuz, alçak terörü lanetliyoruz.

Katliamda kaybettiğimiz insanlarımızın ailelerine baş sağlığı diliyoruz. Yaralı insanlarımıza acil şifa dileklerimizi iletiyoruz. Halkımızın bağrına düşen bu acıyı ve öfkeyi paylaşıyoruz.
Yaşadığımız bu acının nedeni ve sorumlusu, geçtiğimiz günlerde Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’un da itiraf ettiği gibi iktidarın izlediği Suriye politikalarıdır.

AKP, Türkiye tarihinde ilk kez komşu bir ülkenin rejimini iç savaşla değiştirme operasyonunun aktif parçası oldu. Suriye, emperyalist merkezlerin ve AKP’nin cihatçılara verdiği destekle etnik ve mezhepsel temelde parçalandı. Türkiye bu savaşta cihatçıların geçiş alanı ve askeri-lojistik üssü haline getirildi.

AKP’nin MİT tırlarıyla taşınan silahlarla, askeri ve ticari ilişkilerle IŞID ve diğer cihatçı örgütlerle ittifakı tüm dünyanın malumu olan gerçekler. Gaziantep bu ilişki çerçevesinde IŞİD’in hâkimiyetine terk edildi.

AKP, “yanlış yaptık” diyerek ülkemizi kan gölüne dönüştüren katliamlardaki sorumluklarının hesabını vermekten kaçamaz.

Ülkemizi adım adım Suriyeleştiren, etnik ve mezhepsel çatışma zeminini güçlendiren bu karanlık tünelden çıkış AKP’nin iflas etmiş politikalarıyla mümkün değildir.
Bu cihatçı terör kuşatmasını kırmak, emperyalizmin bölgemizde etnik ve mezhepsel ayrışma temelinde geliştirdiği kanlı oyunu boşa düşürmek ancak içerde ve bölgede barışı ve dincileştirmeye karşı laikliği kazanmakla mümkündür.

Yaşamı ve memleketimizin geleceğini bu karanlığa teslim etmeyeceğiz.

ÖDP MERKEZ YÜRÜTME KURULU

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 22.08.2016 17:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol