banner200
banner222
03 Ekim 2016 Pazartesi 19:03
ÖDP eski İl Başkanı Canpolat’ın evine ‘Laiklik’ Baskını
banner188
banner213
banner230

GÖKAY BAŞCAN

Eski ÖDP Mersin İl Başkanı, Haziran Hareketi Mezitli Yürütmesi üyesi Oktay Canbolat’ın evine polis baskını düzenlendi ve polis arama emrini göstermeden evinde arama yaptı. ÖDP ve Birleşik Haziran hareketi bildiri ve afişlerini alan güvenlik şube ekipleri üç tane dizüstü bilgisayarına el koydu. Polislerden alınan bilgiye göre Pazar günü Haziran Hareketi’nin Laiklik bildirisini okuduğu için gözaltına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınan Canbolat geçtiğimiz hafta laiklik bildirisi dağıtırken gözaltına alınmıştı.

Haziran Hareketi Mezitli Yürütmesi’nden verilen bilgiye göre, Mersin Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şubesi ekipleri öğle saatlerinde eski ÖDP İl Başkanı ve Haziran Hareketi Mezitli Yürütmesi üyesi Oktay Canpolat’ın evine geldi. Savcılığın arama ve gözaltı kararı olduğunu belirten polisler, evde arama yapmaya başladı ve Canpolat’ın evden çıkmasına veya dışarıyla iletişim kurmasına izin vermedi.

Aramanın ardından polis ekipleri Oktay Canpolat’ı gözaltına alarak Emniyet Müdürlüğü’ne götürdü. Canpolat, geçtiğimiz hafta laiklik bildirisi dağıtırken gözaltına alınmış, Pazar akşamı düzenlenen eylemde de basın bildirisini okumuştu.

Haziran Mersin Mezitli Meclisi üyesi Oktay Canpolat,evi polis tarafindan basılarak gözaltına alındı.Gerekçe laiklik bildirisini dağıtmak

— Haziran Hareketi (@BirlesikHaziran) October 3, 2016

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 03.10.2016 19:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol