banner200
banner222
25 Mayıs 2016 Çarşamba 16:03
Nejat İşler kitap çıkarıyor
banner188
banner213
banner230

Bavul Dergi yazarlarından ünlü oyuncu Nejat İşler, hikaye kitabı yazmaya başladığını duyurdu.

Oyunculuk kariyerine ara vererek Bodrum Gümüşlük'e yerleşen ve edebiyat-sokak dergisi Bavul'da her ay yazıları yayımlanan Nejat İşler, Kitap çıkarma hazırlığı yapıyor. Bir süredir yazıyla ilişkisi derinleşen ve okuyucunun büyük ilgisini gören İşler, Can Yayınları'ndan kitap teklifi alarak hikayeler yazmaya başladığını açıkladı.

Kulüp başkanlığı yaptığı Gümüşlükspor'un şampiyonluk sevincinin ardından kitap yazmaya başlaması ile mutluluğunun ikiye katlandığını ifade eden Nejat İşler, kitap fikrinin ortaya çıkış sürecini ve nasıl bir kitap hazırlayacağını Bavul Dergi'deki köşesinden anlattı. "Kahramanları uydurma olan gerçek hikâyeler" yazacağını söyleyen İşler, "Yazarlık benim için yan bir uğraş. Çok da uzak değil ama... Okumaya beş yaşımda, yazmaya beş yaşımda başladım. Yazdığım ve sahnelenen üç oyunum var," diyerek yazıyla ilişkisinin uzun yıllara dayandığını ifade etti.

Nejat İşler kitap heyecanını paylaştığı yazısında, kitap telifinin kulüp başkanı olduğu Gümüşlükspor'a aktarılacağını söyleyerek "kitap telifi ile giderleri karşılaşanan ilk spor kulübü" olacaklarının da sinyallerini vermiş oldu.

Hikayelerden oluşacak kitabının hazırlığına devam eden Nejat İşler'in Bavul Dergi'deki yazıları da her ay yayımlanmaya devam edecek.

İşler Uğur Vardan'a verdiği röportajda "Ama daha sonra bu fikir dillendirildi, çeşitli teklifler geldi çeşitli yayınevlerinden. Ben de tabii bu ortamları pek bilmiyorum, hangisine karar vereceğimi düşünürken... Nihayetinde Can Öz faktörü de devreye girince Can Yayınları’na karar verdim, zaten benim derdim kitabın satışından kazanılan paranın Gümüşlükspor’a gitmesiydi, Can’la anlaşınca bu iş de gerçekleşti." diyerek kitap projesini anlattı.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 25.05.2016 16:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol