banner200
banner222
01 Eylül 2016 Perşembe 17:44
Necmiye Alpay’ın tutukluluğuna itiraz
banner188
banner213
banner230

Özgür Gündem Gazetesi Yayın Kurulu Üyesi, yazar Necmiye Alpay’ın tutukluluk haline itiraz edildi.

Necmiye Alpay, hakkında açılan soruşturma kapsamında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na ifade vermeye gitmiş, ardından da “örgüt üyesi” olduğu iddiasıyla tutuklanmıştı. Kararın ardından Alpay’ın avukatı Cemal Polat, Necmiye Alpay’ın tutukluluğunun kaldırılması için İstanbul 8. Sulh Ceza Hakimliği’ne itiraz etti.

‘KENDİSİ GİDİP İFADE VERDİ’

Evrensel'in haberine göre, verilen dilekçede, tutuklama gerekçesi olarak öne sürülen “Silahlı terör örgütünün propagandasını yapma ve üye olma” iddiasına ilişkin dosyada hiçbir delilin ve işaret eden hiçbir vakanın olmadığı ifade edildi. Dilekçede ayrıca Necmiye Alpay’ın kendisinin Cumhuriyet Başsavcılığına gidip ifade verdiği belirtilerek, “Bu durumda olan birinin kaçma ihtimali nedeniyle tutuklanmasına karar vermek gerçekçi ve adil olmaz. Kaçma ihtimali olan biri daha savcılık çağırmadan kendisi gelip ifade vermez” denildi.

Tutuklama nedenleri olarak kaçma, saklanma veya delilleri yok etme-değiştirme gibi nedenlerin mevcut olmadığının dile getirildiği dilekçede, bu sebeplerden dolayı tutuklama kararının kaldırılması talep edildi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 01.09.2016 17:44
Anahtar Kelimeler:
CezaCumhuriyet
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol