banner200
banner222
14 Haziran 2016 Salı 21:23
'Namaz kılmayan hayvandır' sözlerine Binali Yıldırım'dan yanıt:
banner188
banner213
banner230

TRT ekranında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde görev yapan Prof.Dr. Mustafa Aşkar'ın "Namaz kılmayan hayvandır" sözlerine, Başbakan Binali Yıldırım tepki gösterdi.

Yıldırım, "Halt etmiş, kim söylediyse zırva. Ünvanı ne olursa olsun yüzde 99'u Müslüman olan bir ülkede böyle münasebetsiz laflar edenlerin Müslümanlar nezdinde hiçbir yeri yoktur" dedi.

TRT'de "Ramazan Sevinci" adlı programa katılan ilahiyat profesörüMustafa Aşkar, “Alnı secdeye gelen bir varlık var mı insanın dışında? Yok. Secde eden tek varlık insan. O zaman, ben düz söyleyeyim. Ayette de bunu söylüyor, ağır gelmesin. Namazı hayvanlar kılmaz, namaz kılmayan da hayvandır” demişti.

Aşkar'ın sözlerini 'zırva' olarak değerlendiren Yıldırım şöyle dedi;

"Değerlendirecek bir yanı yok. Halt etmiş. Kim söylediyse zırva. Biz dinimizin değerlerini biliyoruz. Hoş görü dinidir, sevgi dinidir, kardeşlik dinidir. Dolayısıyla bu ve buna benzer sözler kabul edilemez. Böyle bir şey söylediyse çok büyük hata etmiş, saçmalamış, zırva. Ünvanı ne olursa olsun, yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede böyle münasebetsiz laflar eden birisinin Müslümanlar nezdinde hiçbir yeri yoktur."

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 14.06.2016 21:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol