banner200
banner222
15 Haziran 2016 Çarşamba 15:03
'Namaz kılmayan hayvandır' diyen ilahiyatçıdan yeni açıklama
banner188
banner213
banner230

TRT'de yayınlanan istaf programı 'Ramazan Sevinci'nde konuşan ve "Namaz kılmayan hayvandır" diyen ilahiyatçı Mustafa Aşkar, sözlerinin arkasında durduğunu açıkladı.

AKP'ye olan yakınlığıyla ve gerici haberleriyle bilinen Yeni Akit'e röportaj veren Aşkar "Ben sözlerimden geri adım atmıyorum. Bu bir ilmi tespittir. Benim ifade tarzım yanlış oldu ve bu yanlış tarzım nedeniyle yine medya aracılığıyla kamuoyundan özür diledim" ifadelerini kullandı.

Sözlerinin çarpıtıldığını iddia eden Aşkar'la yapılan röportajın ilgili bölümü şöyle:

"Sözleriniz maksadınızın dışında çarpıtıldı mı?

>>Evet, sözlerim hemen hemen her gün İslam’a ve müslümanlara hakaretler yağdıran İslam düşmanı kesimler tarafından çarpıtıldı. Allah’ın yarattığı bir insana ‘Hayvan’ etiketi yapıştırmak bizim haddimize değil. İslami geleneksel kültüre baktığımız zaman benim söylediklerimden daha ağır ifadelerin yer aldığı görülebilir. Mesela: Şafii mezhebine göre namaz kılmayanlar öldürülürken; Hanefi mezhebinde ise namaz kılmayanların hapsedilmesi fıkıh kitaplarında açıkça ifade edilir. Sözlerimle sanırım farkında olmadan zülfüyâre dokunmuş olduk. Bizim niyetimiz birilerini incitmek değildir. Bir insan namazını kılmıyorsa hesabını tabii ki Allah soracak. "

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 15.06.2016 15:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol