banner200
banner222
15 Haziran 2016 Çarşamba 10:44
Müslüm Gürses filmi geliyor
banner188
banner213
banner230

2013 yılında hayata veda eden arabesk müziğin önde gelen seslerinden Müslüm Gürses'in hayatı film oluyor. Filmin senaryosu Hakan Günday’a ait... Araştırma ve röportajları gazeteci yazar Gülşen İşeri’nin yaptığı filmin danışman kadrosunda ise çok önemli isimler yer alıyor: Gazeteci-Yazar Tuğrul Eryılmaz, sosyolog Meral Özbek, psikiyatr Cemal Dindar ve müzik tarihçisi Murat Meriç.

"Film yapmak istiyorum. Onun ne kadar ''özel'' bir adam olduğunu ben sağken, anlatmamız lazım" diyen Müslüm Gürses'in hayat arkadaşı Muhterem Nur; senaryonun son halini aldığını açıkladı.

Senaryo Hakan Günday'dan

Mine Şengöz önderliğinde proje tasarım şirketi Saatiçerik'in hayata geçireceği filmin senaryosunu yazar Hakan Günday üstleniyor. "Kinyas ve Kayra", "Az", "Daha" gibi birçok romana imza atan Günday'ın iki kısa filmin senaryosunda da imzası bulunuyor.

2012 yılından beri gazeteciler, edebiyatçılar, sosyologlar ve psikloglarla birlikte film için çalıştıklarını ve Müslüm Gürses hayattayken projeye onay verdiğini dile getiren Mine Şengöz, her şey yolunda giderse filmin çekimlerine şubat ya da en geç mart ayında, sanatçının ölüm yıldönümünde başlanacağını ifade etti.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 15.06.2016 10:44
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol