banner200
banner235
banner225
21 Haziran 2016 Salı 16:23
Misafirlerini 4 dil ile karşılayan ilçede artık Ermenice yok
banner188
banner213
banner230

Iğdır'ın Tuzluca ilçesinin giriş ve çıkışına belediye tarafından yerleştirilen, üzerinde Türkçe, Kürtçe, İngilizce ve Ermenice dillerinde ‘Hoşgeldiniz' ile ‘Güle güle' yazılı tabeladaki Ermenice ifadeler ‘tepki' nedeniyle belediye ekiplerince söküldü.

Sputnik'te yer alan habere göre, Türkiye'nin Ermenistan sınırında yer alan ve geçen yıl eylül ayında belediye tarafından ilçenin giriş ve çıkışına üzerinde Türkçe, İngilizce, Kürtçe ve Ermenice dillerinde ‘Hoşgeldiniz' ve ‘Güle güle' yazılı tak şeklindeki tabelada, ‘yöre halkından gördüğü tepki' üzerine değişikliğe gidildi. Tabeladaki Ermenice ifadeler, Tuzluca Belediyesi itfaiye ekiplerince söküldü.

Tuzluca Belediyesi, ilçenin giriş ve çıkışlarına bölgede konuşulan Türkçe ve Kürtçe dillerinin yanı sıra uluslararası dil olarak İngilizce ve komşu ülke Ermenistan'ın dilinde ‘Hoşgeldiniz' ve ‘Güle güle' yazılı karşılama ve uğurlama tabelası yerleştirmiş, tabelada Ermeniceye yer verilmesi çeşitli sivil toplum kuruluşlarınca tepkiyle karşılanmıştı.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 21.06.2016 16:23
Anahtar Kelimeler:
TürkiyeBelediyeErmenistan
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol