banner200
banner222
05 Eylül 2016 Pazartesi 13:24
Milyar dolarlık otel Mardan'da 160 işçi ücret eyleminde
banner188
banner213
banner230

Azeri asıllı Rus işadamı Telman İsmailov’un 1.4 milyar dolar harcadığı Antalya’nın şatafatlı otellerinden Mardan Palace’ta 160 işçi eylem başlattı.

Mariah Carey, Richard Gere, Sharon Stone, Monica Belluci gibi ünlü isimlerin katıldığı 2009 yılındaki açılış töreniyle gündeme gelen otelde çalışan 800’ü aşkın işçiden 160’ı mayıs ayından bu yana ücret alamıyor.

İşçiler, dört gündür iş bırakma eyleminde. Bugün işçileri ziyaret eden Devrimci Turizm İşçileri Sendikası Genel Başkanı Mustafa Yahyaoğlu, yasal haklarını ararken yasadışı duruma düşmemeleri için işçilere haklarını anlattıklarını, işçilerin içeride bir alanda oturarak eylem yaptıklarını aktardı.

Çalışmayanların yerine günübirlik işçi

Otelin açılışına Hilton otelleri zincirinin varisi Paris Hilton da katılmıştı.

Otel dolu olmasına rağmen işçilerin parasının ödenmediğini söyleyen Yahyaoğlu, çalışmayan işçilerin yerine başka işçilerin günübirlik çalıştırıldığını söyledi. Yahyaoğlu, “İşçilerin sendikal mücadeleyi önlerine hedef olarak almaları lazım. Yoksa bu tür eylemler geçici mücadele yöntemleri” dedi.

İcradan Halk Bankası’na satılmıştı

Borçları nedeniyle icra yoluyla Halk Bankası’na satılan Mardan Palace Otel’in satış ihalesinin feshi için açılan dava devam ediyor. Tesis, 2010 yılında dünyanın en lüks oteli seçilmişti. ()

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 05.09.2016 13:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol