banner200
banner235
banner225
26 Temmuz 2016 Salı 11:43
Michael Jordan: Daha fazla sessiz kalamam
banner188
banner213
banner230

Jordan, 'theundefeated.com' internet sitesinde yayımlanan açıklamasında, ülke genelinde siyahlara ve polis memurlarına karşı şiddeti eleştirerek, "İnsanların ırkı ve geçmişleri ne olursa olsun, ebeveynlerim bana insanlara karşı sevgi ve saygı göstermemi öğretti. Bu nedenle, son zamanlarda kötüye giden bölücü söylem ve ırksal gerginliklerle ilgili üzgünüm ve sinirliyim. Bu ülkenin bundan daha iyi olduğunu biliyorum. Daha fazla sessiz kalamam" ifadelerini kullandı.

Sputniknews'te yer alan habere göre açıklamada, babasını 1993'te 'anlamsız bir şiddet olayı' nedeniyle kaybettiğini hatırlatan Jordan, son zamanlarda ölen siyahlar ve öldürülen polis memurları nedeniyle 'derinden rahatsız' olduğunu ifade ederek sevdiklerini kaybeden ailelerle birlikte yas tuttuğunu belirtti.

Jordan, farklı ırktan insanların adil ve eşit muamele görmesi gerektiğini vurgulayarak, polis memurlarının da saygı görmesinin ve desteklenmesinin önemine dikkati çekti.

Farklı ırkların haklarını savunan ve polislerden oluşan iki ayrı derneğe birer milyon dolar bağış yaptığını da duyuran Jordan, şunları kaydetti: "Yüzleştiğimiz sorunlar bir gecede ortaya çıkmadı ve yarın da çözülemez ancak birlikte çalışırsak, anlayış ve olumlu değişimi teşvik edebilir, kendimiz, çocuklarımız, ailelerimiz ve toplum için daha barışçıl bir dünya oluşturabiliriz."

ABD'de, 5 Temmuz'da Louisiana eyaletinde Alton Sterling, 6 Temmuz'da da Minnesota eyaletinde Philando Castile adlı iki siyah, beyaz polisler tarafından öldürülmüştü

İki olayın görüntülerinin medyada yer almasıyla ülke genelinde patlak veren polis karşıtı protestolardan birinde, 7 Temmuz'da Dallas'ta Micah Xavier Johnson adlı eski bir ordu mensubu siyah ABD'li, keskin nişancı tüfeğiyle 5 polisi öldürmüş, 7 polisi de yaralamıştı. Bu olaydan 10 gün sonra da Louisiana eyaletinin Baton Rouge kentinde 3 polis memuru hayatını kaybetmişti.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 26.07.2016 11:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol