banner200
banner222
06 Nisan 2016 Çarşamba 14:24
MHP'den Demirtaş'a 'Çin malı çakma milliyetçi' yanıtı
banner188
banner213
banner230

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın MHP'ye yönelik "Çin malı, çakma milliyetçi parti, AKP'nin kuyruğu oldu" sözlerine MHP'den cevap geldi. Yazılı açıklama yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Milliyetçiliğimiz çakma değil yüzde yüz yerli ve Türk milletinin varlığına, bütünlüğüne uzanan elleri kırar, dilleri de koparır. Daha da ötesi taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakmaz" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Demirtaş ve şakirtleri, MHP'ye dil uzatmadan önce ellerindeki kanı temizlemeli ve bunun hesabını verebilmelidirler" dedi.

CNN Türk'ün haberine göre, Semih Yalçın yazılı açıklama yaptı. Demirtaş için, "PKK'nın siyasi kanadının Eş Genel Başkanı" ifadesini kullandı.

Yalçın,"Demirtaş, mazbatalı terörist uzantılarının dokunulmazlık dosyalarının Meclis'e getirilmesini istememizden rahatsız olmuştur" dedi.

Yalçın, MHP'nin bağımsız ve bağlantısız bir siyasi hareket olduğunu, hiçbir mahfilden emir almadığını iddia etti. Yalçın, "Asıl HDP denen parti İmralı'nın alt komisyonu ve Kandil'in, İmralı'nın emir eri ve kuyruğudur" sözleriyle tepki gösterdi.

Yalçın, "Milliyetçiliğimiz çakma değil yüzde yüz yerli ve Türk milletinin varlığına, bütünlüğüne uzanan elleri kırar, dilleri de koparır. Daha da ötesi taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakmaz" dedi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 06.04.2016 14:24
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol