banner200
banner235
banner225
24 Haziran 2016 Cuma 12:23
MHP'de Çağrı Heyeti'ne ceza
banner188
banner213
banner230

MHP, bir üst kurul delegesi tarafından Ankara Valiliğine yapılan şikayet sonucu mahkemenin yetkilendirdiği Çağrı Heyeti’nin 6. Olağanüstü Kurultay’ını Ankara il merkezi dışında ve ayrı bir ‘yargı çevresi’ olan Akyurt İlçesinde toplaması nedeniyle cezai işlem uygulandığını bildirdi.

ANKA'nın haberine göre, MHP Genel Merkezi Avukatı Yücel Bulut yaptığı yazılı açıklamada, 19 Haziran’da gerçekleştirilen ve Ankara il merkezine 32 kilometre uzaklıkta bulunan Akyurt İlçesinde gerçekleştirilen 6. Olağanüstü Kurultayı’nı gerçekleştiren çağrı heyetine cezai işlem uygulandığını belirtti.

Bulut, bir üst kurul delegesi tarafından Ankara Valiliği’ne yapılan şikayet üzerine olağanüstü genel kurulun Ankara il merkezi dışında ve ayrı bir ‘yargı çevresi’ olan Akyurt'ta toplayan Çağrı Heyeti hakkında inceleme başlatıldığını belirttiği açıklamasında şunları kaydetti:

“Çağrı Heyeti üyeleri Ayhan Erel, Ali Sağır ve Mehmet Bilgiç hakkında, Siyasi Partiler Kanunu’nun 118’nci maddesinin yollamasıyla Dernekler Kanunu 32/b maddesi uyarınca cezai işlem uygulandığı öğrenilmiştir. Dernekler Kanunu 32/b Maddesi, Genel kurulu süresinde toplantıya çağırmayan, genel kurul toplantılarını kanun ve tüzük hükümlerine aykırı olarak veya dernek merkezinin bulunduğu veya tüzüğünde belirtilen yer dışında yapan dernek yöneticilerine beş yüz Türk Lirası idari para cezası verilir. Mahkemece, kanun ve tüzük hükümlerine aykırı olarak yapılan genel kurul toplantılarının iptaline de karar verilebilir şeklindedir.”

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 24.06.2016 12:23
Anahtar Kelimeler:
YargıMHPAnkaraHaziran
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol