banner200
banner222
19 Haziran 2016 Pazar 21:04
MHP Genel Merkezi: Kurultayda 7 hata var
banner188
banner213
banner230

MHP'nin üst düzey yöneticileri, Çağrı Heyeti'nce toplanan kongreyle ilgili, 'delege sayısı', 'kongrenin yapıldığı adres', 'yasa dışı şekilde gündeme madde eklenmesi' ve 'Çağrı Heyeti'nin tutumu' gibi başlıklarda 7 fahiş hata tespit edildiğini ileri sürdü.

Genel Merkez yöneticileri, bugünkü kurultaya ilişkin 7 önemli hata tespit ettiklerini söyledi.

Hürriyet'in haberine göre, Çağrı Heyeti'nin topladığı olağanüstü kongreye ilişkin, noter tasdikli tutanaklar incelenip karşılaştırmalar yapıldıktan sonra delege sayısının netleşmesiyle çarşamba gününe kadar bir açıklama yapılması bekleniyor.

Partinin meşru kongresinin 10 Temmuz'da yapılacağını vurgulayan parti yöneticileri, zaten yok hükmünde kabul ettikleri bu kongreye ilişkin mahkemeye itirazda bulunmaya gerek duyulmadığını, bu konuda üyelerin bireysel tutumlarına da müdahale edilemeyeceğini bildirdi.

NOTER YETKİLİLERİ: 659 DELEGE İMZA ATTI

Ankara 13. Noterliği yetkilileri, MHP'de Çağrı Heyeti'nin topladığı 6. Olağanüstü Büyük Kongre'de şu ana kadar 659 delegenin imzasını aldıklarını bildirdi. Ankara 13. Noterliği yetkilileri, yaptığı açıklamada, şu ana kadar 659 delegenin imzasının alındığını ve sayım işleminin sürdüğünü belirtti. Hafta sonu olması nedeniyle de tasdik işlemlerinin, yarın yapılacağı ifade edildi.

ÇAĞRI HEYETİ: 752 İMZA ATILDI

Çağrı Heyeti'nce yapılan açıklamada ise Noter onaylı 752 delegenin hazirun listesine imza attığı belirtilmişti. Mükerrer imza olup olmadığı ise sayımın ardından, netleşecek.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 19.06.2016 21:04
Anahtar Kelimeler:
MHPAnkara
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol