banner200
banner222
27 Ocak 2016 Çarşamba 13:42
Meclis'te Tanal - Kuzu tartışması: Burhan Kuzu hocam değildi,
banner188
banner213
banner230

TBMM Genel Kurulu'nda yaşanan tartışma, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın "Sayın Burhan Kuzu hocam televizyon televizyon dolaşıyor, 'ben Cumhurbaşkanının başdanışmanı değilim' diyor. Hâlen, tweetine bakarsanız 'Cumhurbaşkanı başdanışmanı' yazıyor. Sayın Burhan Kuzu hocama sesleniyorum, madem başdanışmanı değilsiniz, tweetteki o 'başdanışmanı' ibaresini çıkarın, yani bir öğretim üyesi olarak yakışmıyor gerçekleri bu şekilde izah etmek" şeklindeki sözleri ile başladı.

CNN Türk'ten edinilen bilgiye göre, Mahmut Tanal'ın kendisine sataştığı gerekçesi ile söz alarak kürsüye gelen AKP İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, Cumhurbaşkanlığı'nda başdanışmanlık yaptığını, fakat bu görevi fahri olarak yürüttüğünü söyledi. Burhan Kuzu, "Sayın Mahmut Tanal benim hukuk fakültesinden öğrencim. Tüm anlattıklarımı tersinden öğrenmiş. Meclis Başkanlığı'na bir dilekçe vermiş, ben başdanışmanlık yapıyormuşum, maaş alıyormuşum orada, bir de burada alıyormuşum. Evet, ben Cumhurbaşkanına başdanışmanlık yapıyorum, geçen dönemde başladım, maaş filan da almıyorum, fahri yapıyorum. Şimdi anladın mı? Vatan millet adına yapıyorum, bununla da gurur duyuyorum. Meclis Başkanlığı'nda dilekçe var, Başkanlık cevap da verecek ona. Yapıp yapmayacağımıza anayasa karar vermiş. Para da almıyoruz, pul da almıyoruz; vatan, millet, Allah rızası için yapıyoruz" dedi.

Burhan Kuzu'nun öğrencisi olmadığını söyleyen Mahmut Tanal'ın "Sayın Burhan Kuzu Bey benim hocam değildi, Selçuk hocamızın çantasını taşıyordu, araştırma görevlisiydi o dönemde'' dedi. Burhan Kuzu'nun Twitter hesabında "Cumhurbaşkanı başdanışmanı, TBMM Anayasa Komisyonu eski Başkanı, Anayasa Profesörü" yazmasını eleştiren Tanal, "Yani ilk önce sizin öğrencilere örnek olmanız lazım. Evet burada 'eski Anayasa Komisyonu Başkanı' yazıyor ama 'hâlen Cumhurbaşkanı Başdanışmanı' yazıyor" diye konuştu.

Mahmut Tanal'ın sözlerine "Yazıklar olsun sana" diyerek tepki gösteren Burhan Kuzu, "Senin kâğıdını ben okudum ben, Senin notunu ben verdim" dedi. "Bu Mahmut Tanal'a cevap vermeye değmez" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 27.01.2016 13:42
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol