banner200
banner222
30 Temmuz 2016 Cumartesi 11:23
Marmaris'teki askerler: Erdoğan’a yönelik olduğunu otele
banner188
banner213
banner230

Darbe girişimi gecesi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Marmaris’te kaldığı operasyonda yer alan ve 10 gün sonra yakalanan askerlerden Astsubay İlyas Yaşar ve Astsubay Gökhan Güçlü’nün ifadelerinin bir kısmı Doğan Haber Ajansı () tarafından paylaşıldı.

Diken'de yer alan habere göre; ifadelerde her iki asker de, iki polisin hayatını kaybettiği operasyonun Erdoğan’a yönelik olduğunu otele girdiklerinde anladıklarını kaydetti.

Yaşar, operasyonda yakalanan ve ‘Çiğli imamı’ olduğu söylenen Çiğli 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığı görevli Astsubay Başçavuş Zekeriya Kuzu’nun yerde yatan polislere “Onu nereye sakladınız, hani bizim inimize girecektiniz?” dediğini aktardı.

Yaşar’ın ifadesinin ’ya yansıyan bölümü şöyle: “Biz otele girdiğimizde içeride polisler vardı. MAK timi olduğumuz için arkadaydık. Önümüzde polisler yere yatırılarak kelepçelendi. O an bu çok garibime gitti. Daha sonra Astsubay Zekeriya Kuzu, yerde yatan polislere ‘Onu nereye sakladınız, hani bizim inimize girecektiniz? Bak biz sizin ininize girdik’ deyince biz bu operasyonun Cumhurbaşkanı’na yönelik olduğunu o zaman anladık.”

Astsubay Güçlü ise ifadesinde, kendilerine terör örgütü ele başlarından birinin alınacağının söylediğini belirtti.

Güçlü’nün ifadesinin ’ya yansıyan bölümü şöyle: “Helikoptere binmeden önce Binbaşı Taner Berber önemli bir terör operasyonu yapılacağını ve örgütün ele başlarından birisini alınacağını söyledi. İki yıldır biz eğitim alıyoruz. Bugüne kadar hiçbir operasyona katılmadık. Hep böyle bir anı bekliyorduk. Hiç düşünmeden operasyona katılmak için gönüllü olduk. Helikopter ile havalandığımızda Taner binbaşı bizlere ordunun yönetime el koyduğunu, ancak operasyonun değişmediğini söyledi. Biz bu operasyonun Cumhurbaşkanı’na karşı yapıldığını bilmiyorduk. Otele girdiğimizde anladık.”

Kaynak: Birgun.net
Son Güncelleme: 30.07.2016 11:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol