banner200
banner235
banner225
11 Nisan 2016 Pazartesi 09:23
Maraş kamp direnişi bakanlara taşınıyor
banner188
banner213
banner230

SEVİL ASLAN

Maraş Pazarcık’ta Alevi nüfusunun yoğun olduğu mesire alanına yapılması planlanan AFAD Mülteci kampı ile ilgili Maraş Yaşam Platformu Heyeti ile Sunni ve Alevi köylerinden 6 muhtar, AKP İl Binası’nda Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal ile görüştü. Haftasonu yapılan toplantıda heyet endişelerini ve taleplerini aktardı. Bakan Ünal, heyetin endişelerini ilgili bakanlıklara aktaracağını kaydetti. Görüşmede, heyeti adına konuşan Av. Mehmet Ercoşman, buradaki sosyal yaşamın ve düzenin bozulmasını istemediklerini dile getirdi.

Ercoşan, “Bu hukuksuzluğa karşı yasal girişimlerimizin sonucu ve idare mahkemesinin kararı beklenmeden inşaata olağanüstü hız verilmesini manidar buluyoruz” ifadelerini kullandı. Muhtarlar ise bakanla görüşmek üzere yapılan toplantıda taleplerini şöyle sıraladı: “Alevi ve Sünni ayrımı yapılmaksızın korkularımız, endişelerimiz ve tedirginliklerimiz ciddiye alınmalıdır. Sosyal gerilimlere yol açılmamalıdır.”

Muhtarların taleplerine karşılık Bakan Mahir Ünal, Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ve AFAD’tan edindiği izlenimden yola çıkarak burada ciddi yatırımların yapıldığını ve hükümetin bu konuda kararlı olduğunu dile getirdi. Ünal, ayrıca yapılması planlanan mülteci projesiyle ilgili arada köprü olacağını ve pazartesi günü (bugün) ilgili bakanlara heyet ile yapılan görüşme hakkında bilgi vereceğini de belirtti. Bakan ile görüşmede muhafazakâr bir örgütlenme olan Saçaklızade Vakfı da vardı. Vakıf, Başbakan ile bir randevu alıp hükümete AFAD kampı ile ilgili çekincelerini belirten bir rapor sunacaklarını bildirdi.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 11.04.2016 09:23
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol