banner200
banner222
27 Haziran 2016 Pazartesi 13:03
Makam şoförünü itfaiye koordinatörü yapan Türel'den Aylin
banner188
banner213
banner230

Antalya Kumluca'da çıkan orman yangınında alevler arasından son anda kurtulan Büyükşehir İtfaiye Batı Koordinatörü Mehmet Çam'ın olayın hemen sonrasında Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'le kucaklaşırken çekilen fotoğrafı tartışma yarattı.

Türel, Çam'ın eski makam şoförü olduğunu belirterek fotoğrafı Twitter'dan paylaştı. Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın "Makam şoförünü koordinatör yapmış" diyerek twitter'dan eleştirdiği Türel, 'Gaf kraliçesi' diye seslendiği Nazlıakaya'ya, “Kaçak kullandığın sular bu yangını söndürmez" yanıtını verdi.

“Kaçak kullandığın sular bu yangını söndürmez Aylin Nazlıaka" diyen Türel, Nazlıaka için 'Gaf kraliçesi' ifadelerini kullandı.

Türel, twitter'dan yaptığı açıklamada, Kumluca Erentepe'de çıkan orman yangınında alevlerin içinden kurtarılan Mehmet Çam'ın 19 Eylül 2006'da KPSS ve ardından 80 puan aldığı mülakat sınavıyla Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde itfaiye eri olarak göreve başladığını açıkladı. Çam'ın İtfaiyecilik Yüksekokulu mezunu olduğunu belirten Türel, “2008 yılında kısa süreliğine gelecek vadeden bir genç olarak güvenimize mazhar olarak sadece 2 ay geçici makam şoförlüğümü yapmış, sonrasında asli görevine dönmüştür" dedi.

Türel, Çam'ın 2011 yılında, Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın döneminde, Serik Haskızılören Köyü'nde yaşanan sel felaketinde gösterdiği büyük mücadele neticesinde başarı belgesi aldığını aktardı. Çam'dan 'Kahraman' diye bahseden Türel, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“9 yıl 7 aylık Büyükşehir Belediyesi tecrübesi ve liyakatiyle şu anda İtfaiye Batı Koordinatörlüğü görevini yürütüyor. Kahramanca ateşlerin içinde görevini yaparken hayati tehlike atlatan, canı pahasına mesleğini icra ederken son anda hayata dönünce gözyaşları ile bağrımıza bastığımız görevlimizi böylesine cahilce ve gayri insani bir tutumla suçlamanız ancak evinde bile kaçak su kullanmaktan hüküm giyen birine yakışırdı."

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 27.06.2016 13:03
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol