banner200
banner235
banner225
08 Şubat 2016 Pazartesi 18:43
Maddi zorluklar yaşayan işsiz yurttaş kendini yaktı
banner188
banner213
banner230

Antalya’da bir yurttaş maddi zorluklar içinde olduğu gerekçesiyle üzerine döktüğü benzinle kendini yaktı.

Antalya Muratpaşa Belediyesi önüne gelen 32 yaşındaki Ulaş Akın, Başkan Ümit Uysal’la görüşmek istediğini söyler söylemez yanında getirdiği benzin bidonunu kafası boşalttı ve kendini ateşe verdi. Alev topuna dönen Akın kaçışmaya başlarken, yurttaşlar üzerilerinden çıkardığı kıyafetlerle yangını söndürmeye çalıştı. Daha sonra bir yurttaşın getirdiği yangın tüpünü yanan şahsın üzerine boşaltmasıyla yangın söndürüldü.

Üzerindeki kıyafetleri yurttaşların yardımıyla çıkaran Ulaş Akın, ambulans gelene kadar bir sandalyede oturarak ambulansı bekledi. Gelen ekipler yanan yurttaşa ilk müdahaleyi yaptıktan sonra en yakın olan özel hastaneye kaldırdı. Vücudundaki yanık seviyesinin yüksek olması dolayısıyla Ulaş Akın, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Akın'ın vücudundaki yanık oranının ise yüzde 45 olduğu ifade edildi.

Edinilen bilgiye göre yurttaşın işsiz olduğu belediye önüne gelerek maddi yardım talebinde bulunacağı öğrenildi. Muratpaşa Belediyesi'nden alınan bilgiye göre Ulaş Akın'ın belediye personeli ya da işten çıkarılan taşeron işçilerden birisi olmadığı öğrenildi. (Cihan)

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 08.02.2016 18:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol