banner200
banner222
07 Nisan 2016 Perşembe 11:22
Lavrov Azerbaycan'da
banner188
banner213
banner230

Görüşmede Azeri-Ermeni cephe hattındaki çatışmalara ve sonrasında elde edilen ateşkes mutabakatına değinen Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, "Ateşkese uyuluyordu fakat maalesef Ermenistan bu akşam ateşkesi ihlal etti. Biz müzakere sürecinin devam ettirilmesine odaklanmış durumdayız. Azerbaycan, müzakere sürecine sadıktır" dedi.

Gerginliğin azaltılması gerektiğini vurgulayan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da şunları söyledi:

"Son olayların bizi siyasi çözüm için daha faal çalışmaya sevk edeceğini ümit ediyorum. Bizim önerilerimiz var. AGİT Minsk Grubu eş başkanlarının girişimlerini tam destekliyoruz. Sadece AGİT'in değil, Uluslararası Kızılhaç Örgütü'nün da yardımıyla en yakın zamanda siyasi sürecin yeninden sağlanması için gerekli ortamın oluşturulması lazım."

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Lavrov'la görüşmesinde yaptığı açıklamada üçlü bakanlar toplantısının ilkinin Bakü'de düzenlenmesinden duyduğu memnuniyeti de dile getirdi.

Azerbaycan'ın hem Rusya hem İran'la sınırı bulunan tek ülke olduğunu söyleyen Aliyev, üç ülke arasındaki iş birliğinin çok yönlü şekilde derinleştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 07.04.2016 11:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol