banner200
banner222
10 Şubat 2016 Çarşamba 15:22
Latuff Devrimci Dergisi için çizdi
banner188
banner213
banner230

Erdoğan’a hakaret gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan liseli dergisi Devrimci’nin bir sonraki sayısının kapağını Brezilyalı ünlü karikatürist Carlos Latuff çizdi. İleri'deki habere göre, FKF’li Liseliler’in çıkardığı Devrimci Dergisi’nin Kasım ayında yayımlanan dördüncü sayısında yer alan Latuff karikatürü gerekçe gösterilerek dergi hakkında soruşturma açılmıştı.

“ERDOĞAN TÜRKİYESİ DEMOKRASİDEN BAŞKA HER ŞEYE BENZİYOR”

Derginin mart sayısının kapağı için yaptığı çizimi paylaşan Brezilyalı karikatürist Latuff, soruşturmayla ilgili Devrimci Dergisi’ne gönderdiği dayanışma mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Türkiye’de, ifade ve basın özgürlüğünün üzerinde yoğun baskı hepimizin malumu. Yargılanan, hapishanelerde hürriyetlerinden yoksun bırakılan gazeteciler, Erdoğan’ı ve sultanlığını eleştiren mizahi görseller taşıdıkları için tutuklanan öğrenciler… Erdoğan’ın dünyayı Türkiye’nin bir demokrasi olduğuna ikna etmek için kapı kapı dolaşması gülünç. Görmekte olduğumuz muhaliflere yönelik cadı avı, Erdoğan yönetimindeki Türkiye’nin demokrasiden başka her şey olduğunun açık bir göstergesi. Cumhurbaşkanının eleştiriye, hatta ve hatta mizaha tahammül edemediği bir ülke demek, otoriter rejimle yönetilen bir ülke demektir. Ne yazık ki, Türkiye’nin şu anki hali budur. Devrimci’ye ve Sultan Erdoğan’ın karşısına dikilme cüretini gösteren tüm Türkiyelilere en içten dayanışma duygularımı iletiyorum.”

İşte Latuff’un Devrimci dergisi için çizdiği karikatür:

Kaynak: Birgun.net
banner229
Son Güncelleme: 10.02.2016 15:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol