banner200
banner216
06 Şubat 2016 Cumartesi 13:43
Latin Amerika'dan Cenk Gül: Sayın Cumhurbaşkanımıza hangi
banner188
banner213

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ekvador gezisinde korumaların müdahale ettiği kadınlara dava açılıyor.

Ekvador gazetesi El Comercio, Güney Amerika İşadamları Birliği Genel Sekreteri Cenk Gül’ün “dünya liderine hakaret eden” iki kadına dava açacağını yazdı.

CHA'nın bildirdiğine göre, Gazete, Gül’ün “Salona akredite olmadan giren kadınlar, Recep Tayyip Erdoğan gibi dünya çapında bir lidere ‘katil’ dediler.” sözlerine yer verdi.

“Sayın Cumhurbaşkanımıza hangi temele dayanarak katil diyorlar? Bu bizi rahatsız etti.” ifadelerini kullanan Cenk Gül’ün “Bu gibi durum ‘reisimize karşı’ saldırı olabilirdi ve korumaların müdahale etmemesi halinde kadınlar Cumhurbaşkanı’na kadar ulaşabilirdi.” dediği kaydedildi.

“70 KORUMA GÖREVLİSİ KADINLARA SALDIRDI"

Ekvador Kadın Haklarını Koruma Platformu Başkanı Paulina Munoz ise göstericiler Karka Kalapaqui ve Pilar Raza’nın davayla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Korumaların müdahale ettiği 5 kadınla bir basın toplantısı düzenleyen Kalapaqui ve Raza, onlarca korumanın kendilerine saldırdığını ve hatta dinleyicilerin bile olaya dahil olduğunu söyledi.

Ekvador’a saatine göre Perşembe akşamı, başkent Quito’daki Ulusal Yüksek Çalışmalar Enstitüsü’nde (İAEN) gerçekleşen olayda, Erdoğan’ı protesto eden kadınlar korumalar tarafından dışarı atılmıştı.

Kaynak: Birgun.net
Son Güncelleme: 06.02.2016 13:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner212